Ružomberská obrana nám robila problémy

Zdieľaj

Vo včerajšom stretnutí extraligy žien nám súper veľa toho v útoku nedovolil. Jeho výborná obrana nás k streľbe často nepúšťala a ak sme si aj nejaké šance vypracovali, zlyhali sme. 25% úspešnosť streľby na takéhoto súpera je naozaj veľmi nízka. Spokojný nemohol byť tréner družstva Milan Černický: “Ružomberok bol stopercentný hlavne v obrane. Mali o pätnásť doskokov viac a fyzická prevaha bola jasná. Veľmi ťažko sme sa presadzovali. Nefungovalo to, čo proti slabším súperom. Nepadalo nám to spod koša a tlak na naše hráčky bol vysoký. Nevedeli sme si s tým poradiť. Úplne zaslúžene Ružomberok zvíťazil”.

 

 

BAM Poprad – MBK Ružomberok  36:77 (11:24, 12:18, 8:19, 5:16)

Body BAM Poprad: Ivančáková a Grígerová po 7, Sojáková 6, Filičková a Drobná po 4, Hamaliarová 3, Hadačová a Flešárová po 2

Body MBK Ružomberok: Janoščíková a Diakawana po 14, Bartánusová 13, Bozoki 11, Brown 10

 

Juraj Suja (tréner MBK Ružomberok) – Ďakujem dievčatám, že dokázali byť koncentrované celý čas, aj keď sme sa nevyhli chybám. Na tom sa snažíme pracovať, aby sme dokázali hrať konštantne na rovnakej úrovni celý zápas. Boli sme však dostatočne agresívni v obrannej fáze, aj keď nám chýba väčšie sebavedomie v útoku. Musím naopak zablahoželať Popradu a trénerovi Černickému za to, že robia dobrú prácu a hrajú dobrý basketbal.

 

Beáta Janoščíková (hráčka MBK Ružomberok) – Bol to jeden z tých zápasov, ktoré sú pre nás povinnou jazdou. Máme pred sebou dôležitý zápas v stredu, takže sme radi, že sme mohli vbehnúť po reprezentačnej prestávke do zápasového rytmu. Snažili sme sa hlavne v obrane, pretože tá nám nie vždy funguje.

 

Zuzana Ivančáková (hráčka BAM Poprad) – Z našej strany to bol nevydarený zápas, veľmi zlé to bolo v obrane. Proti takémuto súperovi musíme vychádzať práve z dobrej obrany a neponáhľať sa do útoku. Takto sme úplne vyhoreli a rozdiel v skóre je obrovský.

Komentáre