Ružomberku sme stíhali len v prvom polčase

Zdieľaj

BAM Poprad – MBK Ružomberok 43:79 (28:42)

Najviac bodov: Hadačová 14 (11 doskokov), Kudličková 12, Ivančáková 11

 

Dnes bol na programe zápas 2. kola skupiny o 1. – 4. miesto v nadstavbe extraligy žien. V Aréne Poprad sme privítali aktuálne tretí tím MBK Ružomberok. Naše hráčky úspešne bojovali najmä v prvom polčase, v ďalších častiach hry sa ukázali kvality výrazne posilneného družstva z Liptova. Ružomberku sme napokon dokázali nastrieľať len 43 bodov (z toho 28 v prvom polčase). Len pre zaujímavosť, 43 bodov zaznamenala dnes aj Banská Bystrica, ktorá podľahla Šamorínu a rovnako 43 bodov Piešťany, ktoré podľahli Košiciam. Zápas sa v Aréne sledovalo viac ako 450 divákov, vrátane fanklubov oboch tímov.

Milan Černický (tréner BAM Poprad): “Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu a dokonca sme vyhrali prvú štvrtinu. Neskôr sa prejavila kvalita súpera. Škoda druhého polčasu, pretože sme mali dovtedy šancu na dobrý výsledok. Zbytočne sme strácali veľa lôpt a nedostali sme sa veľakrát ani na druhú stranu.

.

Adela Kudličková (hráčka BAM Poprad): “Aj napriek veľmi vysokému a nelichotivému skóre si myslím, že sme hrali najmä v prvom polčase celkom dobre. Ružomberok má vždy streľbu takmer stopercentnú a preto sa im darilo aj teraz. V poslednej dobe nám robia problémy najmä trestné hody, ale myslím, že je to len v našich hlavách a bude to už len lepšie.”
.
Juraj Suja (tréner MBK Ružomberok): “Popradčanky hrali v úvode dobre, my sme naopak začali veľmi vlažne. Trvalo nám asi 14. minút, kým sme začali hrať basketbal, ktorý by sme chceli hrať. Treba Popradu zablahoželať, že do toho vstúpil koncentrovane a držal sa kým mohol.”
.
Miroslava Mištinová (hráčka MBK Ružomberok):  “Nastúpili sme do zápasu nekoncentrovane a robili sme veľa chýb v obrane. V druhej tretine sme zmenili prístup, upratali sme si to v hlave a potom to už išlo lepšie. Ten zlý úvod nás ale motivoval, pretože sme chceli ukázať, že my sme v tomto zápase lídrom.”
.

Ďalší víkend nasleduje reprezentačná prestávka a už 17.2.2018 sa opäť doma predstavíme proti Piešťanským Čajkám.

Komentáre