Polovica sezóny úspešne za nami

Zdieľaj

Blíži sa koniec kalendárneho roka – čas, keď sa bilancujú úspechy predchádzajúcich mesiacov. Aké bolo toto obdobie v podaní nášho extraligového družstva?

Dievčatá začali svoju prípravu na novú sezónu už tradične v auguste, sprvu naberali kondíciu na vonkajšom ihrisku a neskôr sa presunuli do telocvične. Káder oproti minulej sezóne prešiel malými obmenami, niektoré mladšie hráčky  odišli  študovať, naopak niektoré skúsenejšie dievčatá sa vrátili domov z pôsobenia v iných kluboch. Prvá polovica  sezóny  bola  poznačená neprítomnosťou hlavného trénera p. M. Veverku,  ktorému  zdravotné  problémy  znemožnili zúčastňovať  sa na tréningovom procese tak, ako by si želal. Aj tu sa však náš skúsený tréner  predviedol ako výborný  stratég,  keď  dôveru  vložil  do  svojho asistenta  pána T. Kmetoniho, ktorý pôsobil v tejto funkcii aj minulú sezónu. Tréner Kmetoni sa svojej novej úlohy nezľakol a zodpovedne viedol naše ženské družstvo na tréningoch a zápasoch. Všadeprítomné covidové opatrenia dovolili väčšiu časť domácich zápasov odohrať aj za prítomnosti divákov, ktorí vytvorili skvelú kulisu a hnali naše dievčatá  za  výbornými výkonmi. Nevyhla  sa  nám  ani  povinná karanténa, ktorá nás síce trochu pribrzdila, ale určite nezastavila. Základnú časť naše dievčatá vďaka  výbornému vstupu do sezóny a bojovným výkonom v jej pokračovaní, ukončili na vynikajúcom  piatom mieste.

O  odborné  zhodnotenie  sme  požiadali  aj  asistenta  trénera  Tibora Kmetoniho: “Po minulej  sezóne  nám  odišli  viaceré  hráčky (Rodaková, Grigerová, Barboričová) na vysoké školy. Družstvo doplnili Janka Lysová, Domonika Drobná a neskôr skúsená Gabriela Lešková. Začiatok  prípravy sa skomplikoval neprítomnosťou hlavného trénera (zdravotné  dôvody).  Letnú  prípravu  sme  absolvovali  v  domácom  prostredí,  kondíciu  nám  pomáhala  naberať   kondičná  trénerka  Silvia Dratvová. Vstup do sezóny nám vyšiel, keď  sme  doma vyhrali  so  Slovanom  Bratislava  a  prekvapivo  aj  so Šamorinom, kde  nám  veľmi pomohla divácka  kulisa. Odohrali sme vyrovnanú partiu s tímom ŠKP Banská  Bystrica.  Potom  prišli  zápasy  s  favoritmi súťaže. Jedine s YA Košice sme  dokázali  odohrať   vyrovnanú  partiu  a  predviedli  sme  doposiaľ najlepší výkon v sezóne. Po presvedčivom víťazstve v odvete v Bratislave sa začala reprezentačná prestávka. Túto prestávku sme využili na zlepšovanie sa a naberanie kondičky.  Po prestávke nás však zaskočil covid a museli sme do karantény, čo sa podpísalo  na  našich  výkonoch.  Po  ukončení  karantény  sme  mali nahustený program. Okrem  plánovaných  zápasov  sme museli dohrať  aj tie odložené. Zvládli  sme ťažké duely s UMB BB – doma i vonku.  Základnú  časť  sme ukončili  na  peknom piatom mieste, aj keď  máme  stále na čom pracovať. Počas vianočnej  prestávky sa k družstvu  pridá  aj  hlavný  tréner, ktorý bude s  dievčatami  pracovať  na  herných  a individuálnych činnostiach. Teší nás, že opäť pri naberaní kondície nám pomôže Sisa Dratvová”.

I. kolo play off začne už 8.1.2022 a súperom dievčat bude univerzitné družstvo z Banskej Bystrice.

8.1.2022
BAM Poprad – BK ŠK UMB B.Bystrica
ŠBK Šamorín – BK Slovan Bratislava
15.1.2022
BK ŠK UMB B.Bystrica  – BK Slovan Bratislava
BAM Poprad – ŠBK Šamorín
22.1.2022
ŠBK Šamorín  – BK ŠK UMB B.Bystrica
BK Slovan Bratislava – BAM Poprad

Komentáre