Novým trénerom v BAMP je Igor Skočovski

Zdieľaj

jk Rady našich trénerov sa tento týždeň rozšírili o nového člena. BAMP sa dohodla na spolupráci s vynikajúcim a skúseným trénerom Igorom Skočovským. V klube bude v nadchádzajúcej sezóne 2014/2015 zastávať okrem funkcie trénera družstiev žien a kadetiek “A” aj post hlavného metodika.

 

Igor Skočovski pochádza zo Srbska, kde aj odštartoval svoju trénerskú kariéru (SPARTAK Subotica). V roku 2008 získal prvý trénerský angažmán na Slovensku – tri roky pôsobil v ŽBK Poprad, Následne viedol ženské tímy v Rakúsku a Švédsku. Minulú sezónu 2013/2014 pracoval vo funkcii hlavného trénera družstva žien BK Petržalka a zároveň viedol slovenskú reprezentáciu dievčat U17 na šampionáte v Česku.

Dlho ste zvažovali ponuku na opätovné pôsobenie v Poprade? Predsa len BAMP funguje krátko, má za sebou iba jednu hraciu sezónu.

Motivácia k návratu ťažká pre mňa nebola. Poprad je moja srdcovka, mesto ktoré mi dalo šancu uplatniť sa na Slovensku. Zažil som tu krásne 3 roky, spoznal veľa dobrých ľudí s ktorými mám dobré vzťahy.

Činnosť BAMP som sledoval od jej vzniku. Vlastne nikdy som sa neprestal zaujímať o to, čo sa deje v Poprade. Prešli ste veľmi ťažké obdobie a chcelo to veľmi veľa síl a trpezlivosti. Veľká vďaka patrí trénerom mládeže, ktorí spolu s rodičmi zachránili dievčenský basketbal v Poprade a nedovolili aby upadol, či zmizol z mapy Slovenska. Doterajšia práca potvrdzuje, že sa pracovalo správne, skromne, ale s veľkým entuziazmom. Je tu veľká šanca znova postaviť a vybudovať družstvo, ktoré sa pokúsi vrátiť popradský basketbal na popredné pozície aké mu niekedy patrili. Nesmieme zabudnúť, že basketbalová história Popradu je bohatá a preto som rád, ak budem môcť v tomto zámere pomôcť.

V nasledujúcej sezóne budete trénerom družstiev žien i kadetiek “A”. V Poprade ste len pár dní, stihli ste sa krátko zoznámiť s dievčatami. Váš prvý pohľad na zloženie týchto družstiev?

Hodnotiť káder je príliš skoro. Po dvoch tréningoch môžem len skonštatovať, že sú v ňom zaujímavé typy. Predovšetkým sú to hráčky, ktoré milujú basketbal a som rád, že na nich vidím snahu sa zlepšovať. Čas je pre nás veľmi vzácny, nikdy ho nie je dosť. Pokúsime sa čo najlepšie spoznať v čo najkratšom čase, aby sme do hracej  sezóny vstúpili čo najlepšie.

Pochádzate zo Srbska, kde ste aj istú dobu trénovali. Dá sa porovnať spôsob práce trénera u Vás doma a na Slovensku?

Rozdiel v trénovaní v Srbsku a na Slovensku sa pomaly zmenšuje,  ale myslím si, že nám ide viac o motiváciu a vzdelávanie. Motivácia pre mladého hráča, aby sa stal významným športovcom, je v Srbsku obrovská, a tak mladí hráči sú ochotní obetovať veľa času na trénovanie a zdokonalovanie sa. Máme troška lepšie podmienky čo sa týka telocviční – konkrétne myslím na možnosť dostať sa do telocvične a trénovať. Tiež naši tréneri majú obrovskú motiváciu, aby vychovali hráča a snaha nájsť toho talentovaného je veľká priorita. Naši tréneri sa tiež sami vzdelávajú, sami pátrajú po literatúre a snažia sa získať to aktuálne a nové v basketbale. Naša trénerská organizácia je silná a pomáha trénerom. Slovensko trošku zaostáva, ale myslím si,že sa robia správne kroky. No bude to chcieť ešte väčšiu obetavosť od všetkých zainteresovaných – detí, rodičov, trénerov, klubov….Hlavne sa musí začať pozitívne myslieť a odovzdávať pozitívna energia.

Čaká Vás v klube určite množstvo práce. Každodenné tréningy, príprava, zápasy.. Pár chvíľ si však nájdete aj pre seba. 

Mojimi záujmami okrem basketbalu sú filmy, či hudba. Trošku menej čítam, ale občas nejakú knihu prečítam. Momentálne mám rozčítanú knihu Ľavá ruka Boha od Paula Hoffmana. Veľmi rád cestujem a spoznávam nové krajiny či mestá.

A čo trošku pohybu? Túry v Slovenskom Raji alebo výstupy k chatám vo Vysokých Tatrách Vás nelákajú?

Musím sa priznať, že Tatranské vysokohorské chaty som priamo nenavštívil, ale dúfam, že bude čas a pôjdem. Tatry sú krásne a od prvého dňa, čo som prišiel do Popradu, sú pre mňa nádherou. Keď som mal čas, často som v nedeľu chodil na Štrbské Pleso, alebo do Tatranskej Lomnice či Smokovca. Sú tu krásne miesta na relax a oddych, na čerpanie nových sil. A i teraz pri návrate do Popradu sa teším na ich novú navštevu.

 

Komentáre