Napravená chuť so Slovanom

Zdieľaj

Naše hráčky si dnes napravili chuť a zdolali Slovan o 20 bodov.

BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 69:49 (31:22)

Najviac bodov Poprad: Filičková 19, Drobná 10, Kmetovska 8

Stav série: 1:0

Play-off extraligy žien dnes pokračovalo druhým kolom. V skupine o 5. – 8. miesto sme privítali bratislavský Slovan. Prvá časť zápasu bola pomerne vyrovnaná, v druhom polčase si vytvorili dievčatá náskok, ktorý udržiavali do konca zápasu. Do hry zasiahli všetky naše hráčky. Odvetný zápas odohráme už túto nedeľu 25.3. o 19:00 v Bratislave. Séria sa hrá na dva víťazné zápasy.

Povedali po zápase:

Ján Hricko (tréner BAM Poprad): “Dievčatá vložili do zápasu všetko, nebolo potrebné ich špeciálne motivovať. S výsledkom sme spokojní. V záujme každého z nás je skončiť čo najlepšie. Cieľ bol pred týmto zápasom jasný, nechceli sme nič nechať na náhodu. Celý priebeh zápasu sme kontrolovali.”

Eva Filičková (hráčka BAM Poprad; 19 bodov, 8 doskokov): “Prehry so Šamorínom nás budú ešte dlho mrzieť a motivovať sa na tento zápas bolo ťažké. Potrebovali sme si však napraviť chuť a ukázali sme, čo dokážeme. Boli sme dobre pripravené a výsledok hovorí za všetko. Strelecky sa mi darilo, ale viac by ma to potešilo v tej sérii pred tým. Nepodarilo sa nám dostať do semifinále, ale určite chceme zabojovať o piate miesto.”

Danilo Rakočevič (tréner BK Slovan Bratislava) : “Toto je realita, viac k tomu nemôžem dodať. Nemáme asi dosť kvalitné družstvo. Máme úplne iné podmienky, posledný tréning pred zápasom sme mali vo štvrtok. Chýbali nám navyše dve hráčky základu. Dali sme príležitosť juniorkám, ktoré naberali skúsenosti, ale viac sa robiť nedalo.”

Sofia Bilíková (hráčka BK Slovan Bratislava):  “Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, nenechali sme súperkám priestor na bodový únik. Tretia štvrtina bola však rozhodujúca a v tej poslednej sa zápas len dohrával. Určite sa nevzdáme a doma chceme zabojovať o víťazstvo.”

 

 

Komentáre