Nadstavbu sme zakončili s Košicami

Zdieľaj

BAM Poprad – Good Angels Košice 36:85 (12:37)

Najviac bodov Poprad: Kudličková 11, Kupčíková 9, Hadačová 7 (8 doskokov)

Nadstavbovú časť extraligy žien zakončili naše hráčky v stredu v dohrávanom zápase na domácej palubovke prehrou s  GOOD ANGELS Košice.

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner BAM Poprad): “Prístup k zápasu nebol celkom v poriadku, ale dá sa to ospravedlniť tým, že nám chýbalo niekoľko hráčok z priamej rotácie. Viac som očakával od mladých hráčok, že svoju šancu lepšie využijú. Máme doma v play-off Šamorín, chceme cez tohto súpera postúpiť a znova hrať v najlepšej štvorke.”

Adela Kudličková (hráčka BAM Poprad): “Chceli sme sa na tento zápas pripraviť čo najlepšie, ale sústreďujeme sa už aj na Šamorín. Neboli sme však v plnej sile, pretože nás trápia maródky. Košičanky boli jednoducho lepšie v každej činnosti. Chýbala nám iskra. Každý zápas so silnejšími celkami nám však niečo napovie a je pre nás veľkou školou. Teraz nás čaká najdôležitejšia séria a do nej chceme vložiť všetko.”

Peter Jankovič (tréner Good Angels Košice): “Som rád, že dievčatá pristúpili k tomuto zápasu zodpovedne vzhľadom na to, že Poprad v posledných dvoch zápasoch predviedol veľmi dobré výkony. Takéto zápasy sa nevypláca podceňovať, ale klobúk dole pred dievčatami, že to takto zvládli.”

Angelika Theiner (hráčka Good Angels Košice): “Na tento zápas sme sa pripravovali rovnako, ako na každý iný. Poprad išiel s formou hore a vedeli sme, že doma vie byť nepríjemný. Mali sme v minulom týždni zdravotné problémy a na tréningoch nás bolo málo. Teraz sme už trénovali v plnom počte a nechceli sme tento zápas podceniť, pretože sme si potrebovali udržať dobrú výkonnosť z posledných zápasov.”

Fotogaléria zo zápasu

 

Zápas s Košicami je teda za nami a už túto sobotu o 17:30 v ARÉNE Poprad privítame v prvom kole play-off ŠBK Šamorín. So Šamorínom máme zo základnej časti bilanciu 1 výhra – 1 prehra, avšak na oboch stranách odvtedy postupne dochádzalo k zmenám v kádroch (do Šamorína sa po zranení vrátila Timea Sujová a z Turecka Romana Vyňuchalová, naopak v našom tíme pribudli Lucia Kupčíková  a Ivana Kmetovska).

V nadstavbe naše dievčatá podľahli v šiestich zápasoch prvým trom tímom extraligy, pričom ale v zápasoch s Ružomberkom a Piešťanmi na ich palubovkách rozhodovali o víťazovi posledné minúty a sekundy a hráčky Popradu ukázali stúpajúcu formu, ale aj vysoké odhodlanie.

Šamorín v zápasoch nadstavby v skupine 5-8 už v aktuálnom zložení dvakrát zvíťazil nad Bystricou, dvakrát nad Slovanom, s Nitrou raz zvíťazil a raz prehral.

Séria sa hrá na dva víťazné zápasy – 10.3. v Poprade, 14.3. v Šamoríne a prípadný tretí zápas 17.3.2018.

Príďte povzbudiť naše dievčatá a pomôžte im z tribún domácej ARÉNY úspešne vstúpiť do play-off!

 

Komentáre