Kadetky odštartovali nadstavbovú časť

Zdieľaj

12804621_1281202788562966_5513641149953793424_nDružstvo kadetiek počas víkendu odohralo dva zaujímavé zápasy nadstavbovej časti. Na domácej palubovke sa postavili proti družstvám YOUNG ANGELS Košice.

.

BAM Poprad – YA 1999 Košice 46-71 (18-44)
Body BAMP : Barčová 11, Kuklová 10,Turzáková10, Didová 6

 

Trénerka družstva Jana Janáčková: “Silu súperov sme vedeli odhadnúť dopredu, nakoľko sa dobre poznáme. Proti družstvu YA 1999 Košice sme nastupovali s nepochopiteľným rešpektom a takým bol aj výsledok prvej štvrtiny a polčasu. V šatni sme si rozobrali chyby, ktorých sme sa dopúšťali a dohodli spôsob hry do druhého polčasu. Výbornou hrou v obrane, disciplinovanou hrou v útoku sme dosiahli, že hráčky Košíc nám v druhom polčase nastrieľali len 27 bodov. V zápase hrali všetky hráčky – aj naše mladšie spoluhráčky, okrem nášho nováčika Mati – ale jej čas určite príde. V tomto zápase veľmi pozitívne hodnotím to, čo sa snažím mojím hráčkam vštepovať vždy. Basketbal je hra a treba sa ňou baviť. V druhom polčase sme sa našou skvelou obranou bavili. Pochopili, že aj proti silnejšiemu súperovi sa dá hrať, niečo vymyslieť, aby nás to všetkých bavilo.
Rešpektujeme silu súpera, držíme im palce do ďalších zápasov a ďakujeme za mimoriadne korektný zápas.”

.

BAM Poprad – YA 2000 Košice   66-69  (26-37)
Body BAMP: Barčová 21,Kuklová 17, Schmidtová 11

.

“Tohto súpera sme poznali z našich predchádzajúcich stretnutí, čiže sme sa na nich počas týždňa pripravovali s cieľom tento zápas vyhrať. Začiatok zápasu tomu však vôbec nenasvedčoval – hneď v úvode sme prehrávali 0 -10 a musel prísť dohovor od trénerky. Polčas sme prehrávali o 11 bodov. Do druhej časti hry sme nastupovali s presvedčením, že zápas otočíme a dovedieme ho do víťazného konca. Mali sme vysoké fyzické nasadenie, možno z toho vznikalo množstvo chýb, či už v obrane alebo v útoku, čím sme vždy dali šancu súperovi skórovať. Dievčatá vo svojom úsilí nepoľavovali, disciplinovane v obrane plnili pokyny trénerky a v 5 minúte poslednej štvrtiny sme prehrávali len o 5 bodov a mali sme to dobre rozbehnuté k víťazstvu. V 8. minúte už to bolo len o dva body. Škoda, že záver stretnutia bol taký, aký bol…. V tomto zápase baby ukázali vysokú úroveň morálno- vôľových vlastností – nestalo sa, že tam niekto nehral “naplno”, konečne hrali ako kolektív a hlavne začínajú používať basketbalový um. K divákom, ktorí hráčky odmenili potleskom sa pridávam aj ja. Teším sa na ďalšie zápasy s týmto družstvom, ešte prekvapíme.” pochválila svoje zverenkyne trénerka Jana Janáčková

Komentáre