Kadetky doma tesne prehrali, ale aj presvedčivo vyhrali

Zdieľaj

DSC_9313Prinášame výsledky víkendových zápasov kadetiek, ktoré odohrali na domácej pôde na ZŠ Komenského.

 

6.12.2013   BAM Poprad – YOUNG ANGELS Košice 54:56 (31:23)

 

Trénerka domácich dievčat Gabriela Husárová: "Výsledok, ktorý by som pred zápasom brala, pretože uhrať takýto výsledok s možno budúcim finalistom tejto súťaže, je výborné, ale… 

My sme začali výborne, fungovala nám solídne obrana a presadzovali sme sa v útoku. Vlastnými chybami sme sa sami pripravili o víťazstvo. Zbytočné straty – v útoku, nie dôsledný obranný doskok – tieto chyby sa trestajú, prehrou o dva body.  Škoda, pripravili sme  o pekný Mikulášsky darček."

 

Tréner Košíc Marián Matyáš: "Máme hráčky, ktorým robí problémy dribling, preniesť loptu na druhú stranu a keď sa s týmto v zápase nevysporiadame, sú s tým veľké problémy. Tak ako sa úvod zápasu vyvíjal v náš neprospech a domáci si získali pekný náskok, sme nakoniec len zlepšenou obranou, stiahnutím až do priestoru šestky donútili domáce dievčatá vnikať a strácať lopty, pričom sme dali aj nejaké ľahšie body."

 

 

7.12.2013   BAM Poprad – BK SOUŽ CASSOVIA Košice 75:43 (31:11)

 

Trénerka domácich Gabriela Husárová: "Družstvo Cassovie patrí tiež k družstvám, ktorého hráčky sú kadetky prvý rok, rovnako ako naše hráčky. Už prvý vzájomný zápas skončil vysokým rozdielom. V tomto zápase si zahrali všetky dievčatá, čo je pozitívom."

 

Trénerka hostí p. Bednaríková: "Dnes sme odohrali predposledný zápas kadetiek skupiny Východ. Som spokojná, keďže v Košiciach sme prehrali s oveľa väčším rozdielom. Dievčatá dodržali, to čo sme si povedali v šatni, že máme hrať na dlhšie útoky. Pomohla nám tiež zónová obrana a prebudenie v druhom polčase. Na Slovensko sme nepostúpili, budeme teda ďalej pokračovať v regionálnej sútaži. Naše dievčatá sú mladé, tento rok nastúpili na športové gymnázium do Košíc, takže systematicky pracujeme ďalej a posúvame sa dopredu."

 

 

 

Komentáre