Favorita sme potrápili

Zdieľaj

Po  vysokej  prehre  s  Ružomberkom ( úradujúcim  Majster  SR ) v sobotu dievčatá  nastúpili  proti  ďalšiemu favoritovi  celej súťaže. Družstvo YA Košice – adept na medailové umiestnenie, súper posilnený zahraničnými hráčkami si do Popradu prišiel pre  víťazstvo.  Úvod  stretnutia, ako  aj  jeho  záver  mu jednoznačne patril, no približne  tridsať  minút  zápasu  sme  mu  boli vyrovnaným súperom. Škoda nepresnej streľby, výsledok mohol byť prijateľnejší.

Asistent trénera družstva Tibor Kmetoni: ” Do  zápasu  proti  jednoznačnému  favoritovi  sme  sa  snažili  vstúpiť  sústredené. Chceli  sme eliminovať  americkú  podkošovú  hráčku, ktorá nám však aj napriek našej snahe na začiatku robila  problém. Po úvodných minútach sme však  začali  hrať  koncentrovane, padli  nám aj strely z perimetra. Výsledkom bol polčasový rozdiel troch  bodov.  Po  prestávke  sme  striedali dobré  chvíle  s  tými  slabšími,  no  stále  sme  sa  držali  na hrateľnom  výsledku. V poslednej štvrtine nám  však  sily  postupne  došli  a súper nás  pretlačil.  Napriek  konečnému  výsledku  musím  dievčatá pochváliť  za bojovnosť, no 14 zahodených trestných hodov nás pripravilo o lepší výsledok.”

Vyjadrenie hlavného trénera YOUNG ANGELS Košice Radka Dvorščáka: „Zápas, ktorý sme odohrali v Poprade bol ako na “hojdačke“. Mali sme síce dobrý vstup a aj záver, no celkový predvedený výkon nebol zďaleka adekvátny. Horeli sme hlavne v obrannej fáze, kde sme súperovi nechávali priveľa priestoru na hru 1×1 bez adekvátnej snahy udržať  hráča  pred  sebou. Z  čoho  som však veľmi smutný, je naša „slabá“ strana v obrane. Pôsobili sme, ako keby bol pre nás tento  pojem veľkou neznámou. Zbytočne sme  si  zo  zápasu  spravili drámu, hlavne ak zoberieme na vedomie, že  Poprad  hral v rotácii 8 hráčok . Pokiaľ  sa  nevrátime  k  poctivej  agresívnej,  rozumnej a  hlavne  kolektívnej obrane neposunieme sa. Poprad bol pre nás viac než rovnocenným  súperom v tomto  stretnutí a ukázal  nám, kam  sa bude  uberať  náš  najbližší  tréningový mikro cyklus.”

BAM Poprad – YOUNG ANGELS Košice 59:82 (36:39)
Body BAMP: Drobná 22, Taušová 12, Lysová 6, Vyšňová 4, Kmetoniová 3 (Barillová 6, Tetemondová 4, Michlíková Nina 2),
Body YA KE: Higgins 26 /12 doskokov/, Fluker 17, /12 doskokov/, Rodáková 7, Balážová a Blanárová po 2 (Dulovičová 10, Kristlová 7, Urbanová 6, Bohušová 3, Ošťádalová 2),
TH: 9/23 – 13/18, trojky: 4/15 – 3/14, fauly: 21 – 19, štvrtiny: 13:21, 23:18, 14:19, 9:24.