Čajkám sme doma nestačili

Zdieľaj

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 34:79 (14:38)

Najviac bodov: Ivančáková 16, Filičková 7, Grigerová 5 – Slamová 17, Jakubcová a Páleníková po 16

 

Dnes čakala naše hráčky v priebehu jedného týždňa už druhá extraligová konfrontácia s tímom z Piešťan. Minulú sobotu sme odohrali s Čajkami na ich palubovke vyrovnaný zápas, aj keď z víťazstva (71:60) sa nakoniec tešili domáce hráčky. Súpera čakal v priebehu týždňa náročný program v Eurocupe aj domácej extralige, čo mohlo nášmu nasadeniu proti druhému tímu tabuľky určite napomôcť. Príliš odovzdaný vstup našich dievčat do zápasu, súperova obrana, ako aj nízka úspešnosť streľby (17%) však rozhodli o prehre v dnešnom zápase.

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner BAM Poprad): Dievčatá ten posledný zápas mali asi stále v hlave. Mysleli si, že to pôjde samo od seba a srdce ostalo v šatni. Piešťany však odohrali úplne iný zápas ako pred týždňom. Hlavne v obrane nám robili veľké problémy a my sme sa nevedeli dostať ani na druhú stranu. Sme sklamaní, pretože sme chceli hlavne kvôli divákom odohrať oveľa lepší zápas. Piešťany mali v nohách tri zápasy a my sme pôsobili, ako by sme ich odohrali desať. Treba uznať kvality súpera, ale prehrať sa dá aj inak.

Dominika Drobná (hráčka BAM Poprad): Po poslednom zápase sme vedeli, že sa to dá a Piešťany sú hrateľné. Bol to však náš asi najhorší zápas v sezóne. Vôbec nám nešla streľba a možno sme sa aj trochu zľakli. Súperky nás pritlačili a my sme sa s tým nevedeli vysporiadať. Musíme dať hlavy hore a vyhrať ďalšie dva zápasy, ktoré máme pred sebou.

Martin Pospíšil (tréner Piešťanských Čajok): Ostatný zápas bol pre nás varovným prstom a vedeli sme, že Poprad nebude chcieť zápas pustiť zadarmo. Museli sme do zápasu vstúpiť koncentrovane a odohrať ho celý zodpovedne. Pre nás bola najväčšia výzva to, že sme za posledné štyri dni odohrali tri ťažké zápasy a veľa sme cestovali. Zvládli sme dva z nich a to nás teší.

Ivana Jakubcová (hráčka Piešťanských Čajok): Poprad nás doma veľmi potrápil a za to sa pred nimi skláňame. Je to tvrdý tím, no prišli sme do odvety namotivované a chceli sme ukázať, že aj my máme kvalitné družstvo. Snažili sme sa sústrediť na našu obranu a nechceli sme pozerať na to, aký máme náskok.

 

Komentáre