BAMP na turnaji v Srbsku

Zdieľaj

10687036_478453198977645_6397069033657352900_nV dňoch 14.5.-17.5.2015 sa štyri naše družstvá (kategórie staršie mini žiačky, mladšie žiačky, žiačky a kadetky) zúčastnili na medzinárodnom basketbalovom turnaji v srbskom meste Bečej. Každé družstvo odohralo vo svojej skupine min. štyri stretnutia. Bola to pre ne vlastne prvé väčšie stretnutie s medzinárodným basketbalom, s iným spôsobom obrannej i útočnej hry. Dievčatá sa s týmito “novinkami” vcelku úspešne popasovali a domov si priniesli okrem množstva zážitkov i medaile a štyri poháre! Gratulujeme!

.

Michaela Drobná, trénerka družstva mladších žiačok: “Skvelé tri dni, ktoré utužili kolektív a dovolili nám spoznať dievčatá nielen z inej krajiny, ale hlavne naše spoluhráčky z iných kategórii BAMP. Dievčatá sa navzájom povzbudzovali a užívali si tento výlet na ihrisku, ale aj mimo palubovky.”

.

Gabriela Husárová, trénerka družstva žiačok: “Absolvovali sme medzinárodný turnaj v srbskej Bečeji za účasti družstiev zo Srbska a Slovinska. Bola to prvá medzinárodná konfrontácia pre moje hráčky. Presvedčili sme sa, že tu sa hrá oveľa agresívnejší basketbal, s rýchlym prechodom do brejkov. Celkom sa nám darilo vysporiadať sa z ich agresivitou, ale nevyhli sme sa chybám (straty lôpt alebo zahodené tutovky spod koša), ktoré nás pripravovali o cenné body. Skončili sme na treťom mieste.Škoda, že sme tento turnaj neabsolvovali všetky – Baška Didová musela ostať doma pre chorobu a Veronika Orságová sa pre bolesti chrbta necítila dobre, tak som ju radšej potom nezapájala do zápasov, keďže nás čaká vrchol sezóny – Majstrovstvá SR. Využili sme aj okolie hotela na krátky regeneračný výbeh i plaváreň na regeneráciu. Toto dievčatám padlo vhod. Pondelok máme na oddych a od utorka sa už môžeme začať koncentrovať na záverečný turnaj.”

.

Igor Skočovski, zastupujúci tréner družstva kadetiek: “Turnaj V Srbsku pre kadetky, podľa môjho názoru, splnil účel. Hrali sme s rôznymi družstvami a mohli sme sa porovnávať. Skladba súpera bolo podobná, či rovnaká a vidieť ako to robia Slovinci či Srbi bola pre nás veľká skúsenosť. Dievčatá si zahrali veľmi dobre, snažili sa a nechali výborný dojem. Dokonca jeden tréner zo Srbska pochválil naše družstvo a hru, hlavne v obrane, defenzíve, čo potešilo. Športové centrum, v ktorom sme hrali, bolo veľké a bolo možné naraz sledovať až 5 zápasov (3 dnu a 2 vonku). Strava a ubytovane boli tiež na dobrej úrovni, typické Srbské. 🙂  
Konečný výsledok družstva kadetiek je 2.mesto a zlato nám ušlo o 4 body, čo troška mrzí, ale v tom zápase súperky boli trošku lepšie. Som rád, že baby zažili niečo nové a verím, že sa budú tešiť na ďalšie turnaje.”

Konečné výsledky nájdete na oficiálnej stránke turnaja:  http://data-sport.com/roda-kup-2015

Komentáre