Cez  Veľkonočné prázdniny usporiadala Basketbalová  akadémia mládeže Poprad športové  podujatie pod názvom  BAVME SA BASKETBALOM.  Zúčastnilo  sa  na  ňom  približne 90 detí zo 7 družstiev.  

Vo štvrtok si svoje  sily  zmerali  dievčatá a chlapci  v kategórii mladší mini žiaci a v piatok v kategórii mladší žiaci. Obidva  dni  panovala  v  telocvični  na ulici Komenského v Poprade súťaživá  a  veselá nálada.  Deti  bojovali  nie  len  vo  vzájomných zápasoch,   ale   aj  v  rôznych   súťažiach  zameraných   na   rýchlosť,  obratnosť   a  presnosť.  Za   silného povzbudzovania spoluhráčov a rodičov podávali veľmi obetavé a  snaživé výkony.  Vyhrať  však vždy  mohol iba jeden, ale veľký potlesk si vyslúžili všetci malí súťažiaci. Odmenou im bolo  množstvo hodnotných cien a sladkostí.

„Prvý zápas turnaja sme hrali s BKM Svit (chlapci).  Dievčatá sa za tých pár mesiacov čo spolu trénujeme zlepšili a naučili  nové veci, ktoré sme sa snažili preniesť aj do zápasov“ – povedala trénerka mladších mini žiačok BAMP Zdenka Fáberová.

„Chcem, aby sa baby nebáli hrať aj proti fyzicky lepším družstvám, a tak to bolo aj v tomto zápase, kde sme sa zo začiatku chalanov zľakli. Do druhého zápasu proti BK SO Levoča (chlapci) sme nastúpili už oveľa sebavedomejšie, čo bolo vidieť aj na ihrisku. Tento pozitívny prístup k zápasu sa preukázal aj na výsledku. Posledný zápas sme hrali proti fyzicky lepšiemu tímu Dannax Sport Košice (dievčatá). Bolo vidieť, že s týmto družstvom sa dobre a systematicky pracuje. V priebehu prvej štvrtiny som musela „nakopnúť“ moje dievčatá, aby sa nebáli a hrali tvrdo ako náš súper. Následne sme začali bojovať a zápas vyzeral oveľa lepšie. Aj keď sme prehrali, som hrdá na to, že sme sa vzchopili a zabrali spoločne ako jeden tím. Každá hráčka nášho tímu si zahrala a myslím, že sme si to všetci užili. Tento turnaj prevýšil moje očakávania.“

Spokojnosť rodičov a rozžiarené očká našich basketbalových nádejí  hovorili len jedno – bola to veľmi vydarená športová akcia. Za pomoci sponzorov a partnerov (OZ Zober loptu nie drogy, Mesto Poprad, PERKINS a.s. Poprad, TAMI a.s. Kežmarok, PROFESTA s.r.o. Poprad a FENESTRA SK s.r.o. Zlaté Moravce) sa Basketbalovej akadémii mládeže Poprad podarilo zorganizovať úžasné podujatie, ktoré by mohlo opätovne naštartovať dievčenský a ženský basketbal v Poprade.

Je obdivuhodné, s akou chuťou a nadšením sa BAMP pustila do práce a plnenia svojich cieľov. A že toto nebola jednorazová aktivita, svedčia aj pripravované turnaje najmenších basketbalových nádejí v apríli a májové meranie síl kadetiek a junioriek, ktoré Basketbalová akadémia mládeže Poprad zorganizuje.

Držme jej spoločne palce!

Fotogaléria z podujatia v galérii. (foto: Alojz Handzuš)

Výsledky mladší žiaci:

BAM Poprad – MBK Ružomberok 36:49 BAMP: Černohorská 10, Šipulová 8
MBK Ružomberok – BKM Svit 42:62
BKM Svit – BAM Poprad 49:53 BAMP: Doláková 12, Tanyasiová 9 

Poradie:

1. BKM Svit

2. MBK Ružomberok

3. BAM Poprad

Výsledky mladší mini žiaci:

BAM Poprad – BKM Svit 33:48 BAMP: Leščinská 13, Schickerleová 8 
BAM Poprad – BK SO Levoča 53:23 BAMP: Barboričová 14, Schickerleová 9
BAM Poprad – Dannax Sport Košice 10:78 BAMP: Barboričová 5, Barillová 4  
BK SO Levoča – BKM Svit 14:52
BKM Svit – Dannax Sport Košice 34:48
BK SO Levoča – Dannax Sport Košice 10:78

Poradie:

1. Dannax Sport Košice

2. BKM Svit

3. BAM Poprad

4. BK SO Levoča

bsb