Zvládame aj lezenie!

Zdieľaj

Včera družstvá trénerky J. Janáčkovej  absolvovali netradičný tréning – lezenie na umelej lezeckej stene Wood Rock v Poprade. https://lezeckastenatatry.sk/ Po príchode ich privítala veľmi milá inštruktorka a zároveň  majiteľka  Tina, ktorá  dievčatám  rozdala potrebnú výstroj. Potom nasledovala základná inštruktáž – viazanie uzlov, istenie spoluhráčky  na  stene  a  samotné  lezenie. Dievčatá  pracovali  vo  dvojiciach – jedna  istila a druhá  liezla.  Baby  sa  odvážne  pustili do poriadnych výšok a v niektorých momentoch to vyzeralo tak, že najväčší strach mala trénerka.

Trénerka J. Janáčková: ” Som rada, že  sme  sa  rozhodli  k takejto forme tréningu. V  prvom rade to je pre kolektívny šport  ideálne, nakoľko dievčatá museli spolupracovať, dávať na seba pozor, byť zodpovedné za spoluhráčku, poradiť pri lezení ale hlavne  pri  istení,  povzbudiť pri prekonávaní strachu. Aj inštruktorka Tina bola milo prekvapená, ako spolupracujú, aké sú  samostatné  a  šikovné.  Odporúčam  každému,  aby  takýto  tréning  absolvoval,  či  už  samostatne,  alebo  so  športovým  kolektívom. Lezenie podporuje prekonávanie strachu, učí sústredeniu, ale hlavne rozhodovaniu o ďalšom kroku. Moje baby odchádzali maximálne spokojné a s prísľubom, že sa tam budeme  pravidelne vracať”.
.
Ďakujeme https://lezeckastenatatry.sk/  za možnosť absolvovať takéto spestrenie tréningového procesu i inštruktorke Tine za vynikajúci prístup a ochotu.
Komentáre