Začiatkom júna organizujeme projekt “Jej svet, jej pravidlá!”

Zdieľaj

Basketbalová akadémia mládeže Poprad v spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou organizujú podujatie s názvom “Jej svet, jej pravidlá!” Cieľom projektu je vytvoriť u dievčat ZŠ pozitívny vzťah k športu a samotnému pohybu. “V marci sme sa zapojili do grantového programu “Her world, her rules,” ktorý nám dáva priestor osloviť druháčky na ZŠ. Samozrejme chceme v nich vzbudiť záujem o šport a na druhej strane i rozšíriť našu členskú základňu o nové BAMPáčky,” skonštatovala prezidentka klubu A. Kováčová.

Celý projekt je naplánovaný na pondelok, 3.6.2019 kedy sa druháčky z viacerých popradských škôl môžu zabaviť v krásnej Aréne Poprad. Dievčatá budú čakať rôzne disciplíny, súťaže a zábavné športové hry, kde musia využiť nie len rýchlosť a obratnosť, ale aj intelekt. “Popradské druháčky absolvujú zhruba 8 – 10 športových stanovíšť zameraných na skočnosť, rýchlosť a presnosť. Tieto stanovišťa budú však vedené humornou formou, aby zistili, že šport je v prvom rade o zábave. Po absolvovaní rôznych disciplín budú rozdelené na viacero skupín. Tak uvidíme ako vedia tímovo pracovať a kto v tíme bude v pravom slova zmysle tým lídrom,” porozprávala A. Kováčová o obsahovej náplni podujatia.

Samozrejme sú pre dievčatá pripravené zaujímavé ceny. Avšak každá druháčka si ich musí zaslúžiť a ukázať čo je v nej. “Po absolvovaní všetkých hier a súťaží budú dievčatá odmenené cenami, ktoré sme si pre ne pripravili,” radostne povedala prezidentka BAM Poprad. “Dúfam, že sa náš projekt bude páčiť všetkým druháčkam a užijú si s nami pár hodín športu,” dodala na záver A. Kováčová.

Dátum konania: 3.6.2019

Čas konania: 9.00 – 12.00

Miesto konania: Aréna Poprad

Pre koho je podujatie určené: Žiačky 2. ročníka ZŠ

Komentáre