Za nami úspešný medzinárodný turnaj v Maďarsku!

Zdieľaj

Počas minulého týždňa sme sa v dňoch od 22.3. do 25.3.2018 zúčastnili tradičného medzinárodného turnaja v Mezoberény. Tento turnaj má dlhoročnú tradíciu, kde sa stretnú družstvá z Maďarska, Nemecka a Slovenskej republiky.

Vďaka za tohtoročnú účasť na turnaji v Mezoberény patrí ZŠ Komenského, ktorá s nami spolupracuje dlhé roky a dala nám možnosť vycestovať s družstvom Žiačok a s hráčkami tímu Mladších žiačok, ktoré sú zároveň žiačkami ZŠ Komenského.

Vo štvrtok sa spred základnej školy štartovalo na 8-hodinovú cestu do Maďarska. Do zápasového tempa sme naskočili v piatok ráno. Naše dve družstvá odohrali viacero zápasov proti zahraničným tímom. Staršie družstvo s trénerkou Ľ. Fáberovou pozostávalo z dievčat narodených v roku 2004, ktoré sú súčasťou družstva BAM Poprad v kategórii Žiačok. Druhý tím bol pod vedením trénerky, a zároveň učiteľky ZŠ Komenského N. Harabinovej zložené z dievčat a chlapcov narodených v roku 2005 a 2006.

Trénerka Žiačok Ľ. Fáberová zhodnotila celý priebeh turnaja. “Po náročnej ceste sme mali deň voľna, čo nám určite padlo vhod. V piatok sme odohrali zápas proti domácemu družstvu. Po zápase sme sa tešili z prvého víťazstva. Potom nás čakalo otvorenie turnaja a poriadna večera. V sobotu sme opäť nezaváhali a zvíťazili v boji o prvú priečku. Teším sa, že sme získali 1. miesto a každá hráčka prišla domov so zaslúženou zlatou medailou. Po náročných zápasoch sa dievčatá mohli tešiť na diskotéku, na ktorej roztancovali celý tanečný parket.” 😉

Okrem zlatej medaily si Kaja Dančová a z mladších dievčat Miška Matejková z turnaja odniesli aj cenu najlepších hráčok jednotlivých družstiev. “Keď povedali moje meno bola som veľmi šťastná, ale aj milo prekvapená. Počas celého turnaja sa mi hralo dobre, ale myslím, že všetky moje spoluhráčky predviedli pekný výkon. Aj im patrí vďaka za to, že som získala toto ocenenie,” skonštatovala Kaja Dančová hráčka družstva Žiačok.

“Na začiatku sme neboli zohratí a v prvom zápase sme prehrali. Druhý zápas sme začali oveľa viac makať v obrane. Síce aj druhý zápas sme prehrali, ale nevzdávali sme sa. Prišiel posledný zápas a potom vyhodnotenie. Práve ten posledný sme vyhrali. Bolo to super. Na vyhodnotení okrem umiestení jednotlivých družstiev vyhodnocovali aj najlepších hráčov. Keď som počula svoje meno, bola som veľmi prekvapená. Myslím si, že všetci sme počas turnaja makali a všetci sme si to zaslúžili,” dodala Miška Matejková, hráčka Mladších žiačok.

Komentáre