Staršie žiačky ukončili prvú časť súťaže

Zdieľaj

Družstvo  starších žiačok  pod  vedením trénerky Jany Janáčkovej  po odohraní 11 zápasov  v  základnej  časti súťaže obsadilo v skupine Východ výborné 3. miesto a dievčatá si tak zabezpečili v nadstavbovej časti  postup do celoslovenskej skupiny o 1-8. miesto.  Gratulujeme!

  1. Young Angels U15 Košice   22
  2. Piešťanské Čajočky              21
  3. BAM Poprad                          18
  4. BK ŠKP 08 B.Bystrica           17
  5. ŠKBD Spišská Nová Ves      17
  6. ŠŠK Basket St.Ľubovňa       15
  7. BK Kovohuty Krompachy     13
” Na začiatku sezóny pri skladaní družstva sme nepredpokladali, že družstvo starších žiačok postúpi do celoslovenskej súťaže a zaradí sa medzi najlepších 8 družstiev na Slovensku. Tento  postup  bol  mojím  tajným  želaním,  hlavne  kvôli  babám, ktoré  si  to  svojím  zodpovedným  prístupom  k  tréningovým  povinnostiam  zaslúžili.  Baby nesklamali, poriadne zabojovali, hlavne v zápase proti Banskej Bystrici a  zaslúžene  postúpili. Družstvo starších žiačok v zápasoch  pravidelne dopĺňajú hráčky z družstva žiačok od p. trénerky Petríkovej, čo bolo dohodnuté pred sezónou. Bez ich účasti a skvelých výkonov by sa tento úspech nepodaril. Poďakovanie patrí  aj  rodičom, hlavne za  doterajšiu  skvelú  spoluprácu s trénerkami oboch  družstiev.  Možno  sa  niektorí  čudujú,  prečo  považujeme postup  do  prvej  osmičky  za  taký  úspech,  veď  to  nie  je medaila…No je to pre výkonnostný vzostup, ktorý toto družstvo urobilo za posledný rok. Zároveň som realistka a viem, že teraz nás čakajú  veľmi  silní  súperi, výsledky  nebudú veľmi lichotivé, ale to vôbec nie je podstatné. Stretnú sa s najlepšími  na  Slovensku, zistia , kde  sa  nachádza  konkurencia a veľa  sa  do  budúcna  basketbalovo naučia. A tvorí sa skvelé družstvo do budúcnosti BAMP. Tak ešte raz nám úprimne gratulujem.” pochválila svoje družstvo trénerka J. Janáčková
.

Ich  súperkami  budú  dievčatá  z  družstiev, ktoré  sa  v  skupine  Západ umiestnili na 1-4. mieste – BK Slovan Bratislava, ŠBK Šamorín, MBK Stará Turá a BK Lokomotíva Sereď. Výsledky z už odohraných zápasov s postupujúcimi z ich skupiny Východ si prenesú do spoločnej tabuľky. Prvé stretnutia ich čakajú už budúci víkend.

Držíme palce!

 

Komentáre