Poctivý tréning prináša výsledky

Zdieľaj

Cez víkend sme odohrali dva majstrovské zápasy, na ktoré sme sa všetci veľmi  tešili – hráčky, rodičia a trénerka. Mňa, ako trénerku najviac zaujímalo, ako sa na výkone družstva v zápase prejaví ich vysoké tréningové  nasadenie a poctivá  práca na tréningoch. Baby vytvorili  výbornú  tréningovú  skupinu s ktorou sa veľmi dobre pracuje.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bastrica   54:34  (33:22)
Body BAMP: Fedorová 22, Rigová 17, Ivanková 6, Mitterpachová 4, Kubesová 2, Ondrášiková 2, Šlebodová 1.

V sobotu sme privítali družstvo z Banskej Bystrice na ktoré sme sa takticky  celý  týždeň pripravovali. Zápas bol od začiatku  vyrovnaný, ale našou celoplošnou obranou sme nútili súperky k častým  stratám  lôpt z ktorých  sme profitovali v úspešnosti  rýchlych  protiútokov. Pod  košmi sa v osobných súbojoch začali presadzovať  aj  naše  podkošové hráčky, čo sa  prejavilo  v počte v  útočných  aj  obranných  doskokoch. Vysoká  útočná  aktivita  hráčok  na  rozohrávke , rýchly  prenos  lopty, vysoké  herné nasadene v obrane  aj  útoku prinieslo postupné zvyšovanie bodového náskoku a nakoniec cenné víťazstvo. Nevyhli sme sa chybám – veľa nepremenených šancí z pod koša, veľa stratených lôpt, nedôrazné bránenie…Z týchto chýb sa musíme poučiť a na tréningoch  pracovať  na  ich odstránení. Do zápasu sa zapojili aj hráčky z mladšieho družstva, ktoré si zaslúžia pochvalu, pretože napriek úvodnému strachu  zo  súpera, ktorý  prekonali, boli plnohodnotnou súčasťou nášho družstva.

BAM Poprad – ŠKBD Spišská Nová Ves   39:41  (19:11)
Body BAMP: Rigová 11, Mitterpachová 7, Šlebodová 6, Fedorová 5, Olexová 4, Kocvárová 3, Kubesová 2, Ondrová 1

Tento zápas sa od začiatku po koniec  niesol vo vyrovnanom  duchu. Dievčatá obidvoch družstiev si  nič  nedarovali a bojovali o každú  loptu. Do zápasu sme nastupovali s tým, že opäť  musíme dôrazne brániť  a hrať  čo  najviac  rýchlych  protiútokov. Kľúčová  bola posledná štvrtina, zrýchlili sme hru, zlepšili obranu a dali  niekoľko ľahkých košov. Hra sa pritvrdzovala, vyskytli sa zranenia, vyfaulovanie kľúčových hráčok. Aj  keď  sa naše baby snažili dotiahnuť zápas do víťazného konca, tak sa to nepodarilo a prehrali sme o 2 body. Napriek prehre chcem vyzdvihnúť  svoje družstvo a  vyjadrujem uznanie za vysoké odhodlanie , chuť  pobiť  sa o výsledok a neustálu snahu zvrátiť stav v zápase.

Zápasy ukázali, že poctivý  tréning  prináša  individuálne  zlepšovanie  a rozvoj hráča, čo je v tejto kategórii prioritné. A keď sa k tomu  pridá  ešte pekný kolektívny výkon družstva a k tomu víťazstvo, tak môžem povedať , že baby potešili hlavne seba, rodičov a trénerku.

Trénerka družstva starších žiačok J.Janáčková

Komentáre