Na slovíčko s Mladšími žiačkami…

Zdieľaj

V rozhovoroch s mládežníckymi družstvami pokračujeme ďalej. Tentokrát sme si vybrali dievčatá z kategórie mladších žiačok. Tieto BAMPáčky sú narodené v roku 2006 a 2007. Mladšie žiačky trénujú 4krát v týždni na tímových tréningoch a 1krát sa môžu venovať čisto individuálnym činnostiam jednotlivca s metodikom klubu A. Kováčovou. Okrem tréningov hrajú každý druhý týždeň ligové zápasy proti súperom z Košíc, Rožňavy, Ružomberka, Bardejova či Spišskej Novej Vsi. K dievčatám sa v tomto roku pridala trénerka Ľ. Fáberová, ktorej asistuje (pre toto družstvo už trojročná) A. Ferenčáková. Naše mladšie žiačky taktiež dostali pár otázok, kde spoločne vyprodukovali zaujímavé odpovede. Nie sú to len šikovné baskeťáčky, ale majú aj dar reči. 🙂

1. Predstavte sa! Aké sú Mladšie žiačky v BAM Poprad?

“V našom tíme je 14 hráčok. Voláme sa Hot-dogy, pretože náš pokrik je “Popradské Hot-dogy!” Na každom zápase a tréningu sa povzbudzujeme a makáme na 110%. Vždy sa na tréningoch naučíme niečo nové, čo využívame neskôr v zápasoch. Máme vynikajúcu trénerku Ľ. Fáberovú s asistentkou A. Ferenčákovou. Naša kapitánka je Maťka Voľanská a jej asistentka je Nina Balogová. Sme vynikajúci kolektív aj keď každá z nás má nejaké chyby. Spolu sme proste SUPER!”

2. Na aké najvtipnejšie momenty si pamätáte? 

“Naše družstvo má veľmi veľa vtipných zážitkov. Napríklad, keď sme išli domov zo Starej Turej z prípravného turnaja a Kuši sa celú cestu snažila držať na hlave rovnováhu s dvomi plastovými fľašami. Taktiež počas tej istej cesty Nina vymyslela básničku o turnaji a našom družstve, na ktorej sa smejeme ešte dodnes. My máme zábavu stále, vtipné momenty nemáme len na turnajoch a zápasoch, ale aj tréningoch.”

3. Ako vyzerá Váš bežný tréning?

“Pred tréningom si strieľame na kôš. Keď trénerka zapíska prídeme všetky čo najrýchlejšie do stredu ihriska. Naše “počítadlo” Nina Balogová povie hneď trénerke počet dievčat na tréningu a chýbajúce dievčatá. Potom začíname cvičenie na rozohriatie. Po prvom cvičení nasleduje dynamický strečing, ktorý dáva vždy iná hráčka nášho družstva. Po strečingu nasledujú rôzne cvičenia, ktoré má trénerka pripravené. Medzi cvičeniami strieľame šestky. Na konci tréningu si zakričíme náš pokrik a utekáme sa prezliecť.”

4. Odporučili by ste ľudom Vaše zápasy?

“Jednoznačne áno! Sme super kolektív a každý zápas ideme na maximum. Keď príde čo i len jeden človek dodá nám to väčšiu odvahu a energiu. Ak sú fanúšikovia na tribúne vieme, že im na nás záleží a aj na našej hre. Sme vďačné za každého fanúšika, ktorý nám zatlieska. Ďakujeme za podporu a veríme, že ľudí na tribúnach bude stále pribúdať!”

5. Čo očakávate od súčasnej sezóny?

“Očakávame ešte lepší kolektív aký tvoríme aj keď sme super team. Veríme, že na konci sezóny bude naša kondícia a hra najlepšia a že všetko zvládneme s radosťou a úsmevom na tvári. MY TO DÁME!”

6. Čo by ste odkázali dievčatám, ktoré rozmýšľajú či hrať alebo nehrať basketbal?

“Začnite hrať basketbal! Zažijete kopec zábavy a vtipné zážitky. Spoznáte sa s novými kamarátkami a vytvoríte super kolektív ako sme my! Budete cestovať po Slovensku a odohráte aj turnaje v zahraničí. Výborné je, že nebudete mať pokazené oči a chrbát zo sedenia pri počítači. :)”

 

Najbližšie zápasy odohrajú naše dievčatá v Košiciach proti Young Angels Blue Košice! Držíme palce!!!

 

Komentáre