Na slovíčko s Mladšími minižiačkami…

Zdieľaj

Našim najmladších družstvom v mládežníckej pyramíde (ktoré je registrované pod hlavičkou SBA)  je tím Mladších minižiačok. Tieto hráčky začali súčasnú sezónu pod taktovkou novej trénerky Katky Petríkovej a asistentky Ali Kováčovej. V družstve je 18 dievčat narodených v roku 2008, 2009 a dokonca i v roku 2010. Dievčatá sa týždenne stretávajú na troch tréningoch v telocvični na ZŠ Komenského a v Aréne Poprad. BAMPáčky odštartovali svoju “dlhú basketbalovú cestu” zápasmi proti súperom z Košíc, Starej Ľubovne či Bardejovu. Okrem ligových zápasov sa naše talentované baskeťáčky zúčastňujú projektu MBL mladších i starších nádejí v Košiciach. Tieto zápasy im dávajú nie len nové skúsenosti, ale aj nové tímové zážitky. Mladšie minižiačky počas cesty na zápas do Košíc spojili hlavy a odpovedali na pár našich otázok, ktoré im trošku dali zabrať, no popasovali sa s nimi statočne a odpovedali úprimne. 😉

1. Kto sú najmladšie BAMPáčky. ktoré hrajú ligové zápasy?

“Najmladšie baskeťáčky sme MY! Sme Mladšie minižiačky, ktoré tento rok začali hrať zápasy. V družstve je nás 18 a trénujú nás dve trénerky – Katka Petríková a Alena Kováčová. Sme dobrý kolektív, ktorý sa povzbudzuje a pomáha si. Náš pokrik je: “Kto je najlepší? – BAMP.” 

2. Prečo hráte basketbal?

“Basketbal hráme, lebo nás veľmi baví a máme tu veľa kamošiek. Máme radi naše tréningy, kde súťažíme a robíme cvičenia s loptou, ale aj bez nej. Najlepšie sú však zápasy!”

3. Čo by ste povedali o Vašich trénerkách? Čo najčastejšie hovoria na tréningoch?

“Sú veľmi milé, ale aj kričia. Na tréningoch aj zápasoch nás vedia povzbudiť a poradiť nám keď máme prestávku. Chcú, aby sme to dotiahli čo najďalej a aby sme na každom tréningu makali na 150%. Máme ich radi. Najčastejšie hovoria, napr. Supeeeeeer!, Hraj do koša!, Dajme kôš! Prečo ju nebrániš?”

4. Čo by ste chceli dosiahnuť v basketbale?

“Chceme byť slávne basketbalistky! A chceli by sme dať z polovice ihriska kôš! 🙂 🙂 🙂 “

5. Prečo by sa na Váš zápas malo prísť pozrieť čo najviac ľudí? 

“Pretože uvidia ako hráme basketbal a dávame KOŠE. Uvidia, čo sme sa naučili a ako sa povzbudzujeme a bavíme basketbalom. Tešíme sa každej podpore na tribúne. Veríme, že naši rodičia nás budú naďalej povzbudzovať a budú chodiť na všetky naše zápasy. Veď sme proste SUPER BAMPáčky!”

 

Najbližší domáci zápas odohrajú naše šikovné Mladšie minižiačky 7.4.2019 o 10:00 na ZŠ Komenského.

 

Komentáre