MMŽ na prvom turnaji zbierali skúsenosti

Zdieľaj

Minulú sobotu sa naše najmladšie hráčky z družstva mladšie mini žiačky vybrali na prvý reštartový turnaj do Žiliny. Zúčastnilo sa ho okrem domácich a našich dievčat ešte družstvo z Trnavy a Považskej Bystrice.  Malé bampáčky sa už  “výletu” po dlhej pauze nevedeli  dočkať  a tešili sa na prvé basketbalové súboje.  Na turnaji  síce obsadili až 4.  miesto, no takáto konfrontácia s rovesníčkami im ukázala ich nedostatky a na čom musia ešte poriadne popracovať. Veríme, že na ďalších turnajoch (čakajú ich ešte dva) sa im bude dariť viac. 😀

Slávia Trnava- BAM Poprad  50:17 (20:5) , štvrtiny 10:0, 10:5, 15:7, 15:5
Fauly- TT- 16 faulov, PP – 15 faulov
Body BAMP: Mitterpachová 4b, Buranská 4b, Kolodzejová 3b, Kubíková 2b,Rothová 2b, Šimková 2b, Kacviňárová 2b

Trénerka Dada Pavlendová:  ” Od začiatku zápasu náš súper z  Trnavy hral rýchly a agresívny  basketbal, jeho  hráčky  sa bili o každú loptu v obrane či v útoku. Naše baby zostali zaskočené a počas celého zápasu sme sa s tým nevedeli vyrovnať. Pre nás prvý zápas po dlhej covidovej odmlke ukázal, že máme pred sebou ešte veľa práce vo všetkých oblastiach”.

 

BAM Poprad – Považská Bystrica   19:22 (8:16), štvrtiny 2:12, 6:4, 4:4, 7:2
Fauly- PP – 7 faulov, PB – 5 faulov
Body BAMP: Kacviňárová 4, Šuňavská 4b, Kubíková 3b, Horvátová 2b, Kolodzejová 2b, Buranská 2b

“V zápase o tretie miesto sme sa snažili zo všetkých síl, no družstvo z Považskej Bystrice sa nám nakoniec nepodarilo zdolať.  Vstupovali sme do zápasu s príliš veľkým rešpektom pred  výškovou  prevahou  súperiek.  Od  druhej  štvrtiny sme sa začali viac koncentrovať a baby sa už konečne  začali  presadzovať aj v útoku. Na konci  nám nechýbalo veľa a mohli  sme  vyhrať.  Oproti  dievčatám,  tiež začiatočníčkam,  z Považskej sme síce boli o rok mladšie a výrazne nižšie, no  boli  sme určite vyrovnaným súperom.”  zhodnotila  druhé stretnutie  trénerka Dada Pavlendová.  “Sobotný  turnaj  napriek  prehrám hodnotím pozitívne.  Babám to ukázalo, že keď chceme vyhrávať , musíme aj preto niečo urobiť. A že je potrebné, aby každá jedna hráčka na ihrisku vydala zo seba maximum. Verím, že nabudúce budeme mať lepší herný prejav. Už teraz sa tešíme na ďalšie dva turnaje, ktoré nás ešte čakajú”. 

 

Komentáre