Kadetky úspešné v boji o postup

Zdieľaj

V sobotu naše  kadetky odohrali  veľmi dôležité stretnutie proti družstvu  TYDAM  Košice.  Ak si chceli zabezpečiť postup medzi najlepších osem družstiev na Slovensku  v tejto kategórii,  museli vyhrať.  Zodpovednosť, ale aj veľké chcenie im však zväzovali ruky a z toho pramenilo množstvo zbytočných chýb, stratených lôpt a  zahodených šancí.  Dievčatá veľmi túžili vybojovať  si účasť  v nadstavbe, nevzdávali  sa ani za  nepriaznivého stavu a  na  palubovke bojovali o každú loptu, každý kôš.  Neúnavne ich povzbudzovala slušne zaplnená tribúna a spoločne to dotiahli  až k vytúženému víťazstvu. 😀 Druhé víkendové stretnutie  sa hralo na inej vlne. Dievčatá sa basketbalom bavili, zápas si užili a súperovi nadelili až 115 bodov.  Dievčatám k postupu samozrejme gratulujeme a želáme úspešné pôsobenie v nadstavbovej časti súťaže.

Tréner družstva Ľuboslav Kovalský: Cez  víkend  sme  dvomi domácimi výhrami spečatili náš postup do prvej celoslovenskej osmičky, čo bolo na začiatku súťaže našim cieľom. Dôležitý sobotňajší zápas sme síce vyhrali, čo ma veľmi potešilo vzhľadom na ďalší priebeh súťaže,  no hrali sme nekoncentrovane,  dosť často sme robili  chyby v obrane aj útoku.  Nedeľa  bola iná v tom, že baby  si  všetky dobre zahrali a schuti zastrieľali.  Bodovo sa nám darilo a súperovi sme toho veľa nedovolili.  Cez sviatky si trochu oddýchneme, po sviatkoch popracujeme na kondícii a pustíme sa do ďalšej práce”. 

 

BAM Poprad – TYDAM UPJS Košice  51-47 (28-24) 

Body BAMP:  Nina Michlíková 16, Kmetóniová 10, Dlugošová 9

 

BAM Poprad – BKM Bardejov  115-34 ( 55-15)

Body BAMP: Sagalincová 21,  Janoščíková 18,  Dlugošová 16

 

Žrebovanie nadstavby sa uskutoční až v januári, po odohraní posledného víkendu. Naše dievčatá sa stretnú so svojou dvojičkou  – družstvom ŠKBD Spišská Nová Ves, a to 18. a 19. januára 2020. http://web.bamp.sk/mladez/kadetky-2019-2020/

 

Komentáre