Kadetky s pochvalou

Zdieľaj

Na víkendové zápasy sme  cestovali v značne oklieštenej zostave  kvôli  chorobám, zraneniam a zotavovaniu sa z covidu.  Táto  naša zdravotná  situácia  ovplyvnila  priebeh  a  výsledok  obidvoch   zápasov,  kde  sme  hlavne  kondične  zaostávali  za  našimi  súpermi.      V sobotňajšom zápase sa zranila ďalšia hráčka, čiže v nedeľu nás na zápas nastupovalo o jednu menej.
V sobotu proti družstvu CBK Košice sme odohrali 3 štvrtiny vyrovnaný zápas, v poslednej štvrtine sme už nedokázali odolávať tlaku zo strany Košičaniek a rozdiel v bodoch sa natiahol . Pozitívom v zápase bolo, že nám vychádzali naše útočné systémy, naopak  v obrane sme niekedy robili až školácke chyby. Napriek prehre, výkon družstva  hodnotím kladne.  Bol  to  zápas, tak  ako  sa  zvykne hovoriť , na ktorý sa dalo pozerať.
V nedeľu , zápas proti družstvu z Čane sme nezačali dobre, hneď v úvode sme inkasovali nikým nebránené 3 trojky a prvú štvrtinu sme prehrali o 11 bodov.  Toto zadefinovalo celý priebeh zápasu – stále sme len doťahovali skóre a celý zápas sme prehrávali. Podarilo  sa nám stiahnuť na 5 bodov, ale súper si nedal výhru v tomto zápase zobrať. V zápase sme sa nevedeli vysporiadať ani s príliš tvrdou hrou súperiek. Takmer 3 štvrtiny zápasu sa to ani nepodobalo na basketbal a hrozilo, že  dôjde k ďalším zraneniam.  Napriek prehre, musím pochváliť  ” statočných osem ” hráčok, že až do záverečného hvizdu bojovali o víťazstvo, že to nevzdávali.  A nehrajúce hráčky chválim za celozápasové povzbudzovanie svojich spoluhráčok na ihrisku. Atmosféra v družstve bola výborná. Súperovi blahoželáme k postupu medzi 8 najlepších.

CBK U17 Košice – BAM Poprad 61-36 (29-24)
Body BAMP: Húsková13, Sagalincová 8,Fedorová 6

BA Čaňa – BAM Poprad, 60-47 (35-27)
Body BAMP: Húsková 15, Langová, Sagalincová 9, Ivanová 5                                                                                                                               Trénerka družstva Jana Janáčková

Komentáre