Kadetky po náročnej sezóne bilancujú

Zdieľaj

V piatok 10.6.2022 sme  odohrali posledný  majstrovský  zápas  so Šamorínom v tejto súťažnej sezóne. Vyhrali sme síce  60-53  (31-27), ale z pohľadu  nášho  družstva  nebol to  veľmi  vydarený  zápas.  Nedarila  sa  nám  streľba  zo  stredných  vzdialeností, nepremieňali sme štandardné situácie, ale hlavne sme robili obrovské chyby v obrane, za čo  nás  súper  trestal  ľahkými  košmi. Baby chválim, že napriek  tomu, že  nám ten zápas nevychádzal k spokojnosti, bojovali až do konca, odmenou im bolo víťazstvo   a potlesk od rodičov a početného obecenstva.
Túto sezónu sme začali s vysokými cieľmi, ale po covidovom prerušení tréningového a  zápasového  procesu  sme  sa  nevedeli dostať do optimálneho  tempa. Prišli  zranenia, choroby, výpadky  z  tréningov,  chýbali  nám  v  niektorých  dôležitých  zápasoch pendlujúce hráčky z extraligy a  toto všetko sa podpísalo, že  sme nepostúpili do najlepšej  osmičky  v  súťaži  kadetiek. V nižšej skupine sme prehrali len 2 zápasy a ostatné sme vyhrali. Napriek tomu, že sme nenaplnili kolektívne očakávania, ktoré sme mali pred  sezónou, výrazne sa hráčky zlepšovali  v  individuálnych  činnostiach  jednotlivca. V  každom  zápase  sa  presadili  nejaké  hráčky výrazným individuálnym výkonom, čo baby presvedčilo, že tréningový proces je nastavený správne.
Vytvorila sa výborná partia, všetky hráčky tohto družstva pokračujú v kategórii junioriek, kde  sa  ich  očakávania  určite naplnia. Oceňujem   zodpovedný   prístup  hráčok  k   tréningom,  k  zápasom,  napriek   vôbec  nie  ideálnemu  počtu  zúčastnených  na tréningovom procese z dôvodu už spomínaných zranení. Napriek  tomu, to baby neznechutilo, a pracovali zodpovedne  naďalej.  Ďakujem hráčkam za sezónu, za ich obetavosť, poctivý prístup  na  tréningoch a zápasoch, za  príjemné a veselé  zážitky prežité s nimi  na  zájazdoch a v každodennom živote. Pri pohľade na ne prestávam mať strach o budúcnosť. Basketbalovú aj celkovú. Sú jednoducho skvelé.

Družstvo kadetiek tvorili tieto baby:
Maťa Sagalincová, Norika Kovalčíková, Terka Húsková, Emilka Ivanová, Veronika Langová, Timča Slivková, Vava Galičinská, Emka Balážová, Nataša Taušová, Veronika Polomská, Lea Fedorová, Dida Rigová, Nika Mičová, Laura Olexová, Miška Matejková, Sara Solotruková, Táňa Šoltészová, Paťa Vančová, Denisa Mertová.

 

                                                                                                                                                                                                                       trénerka družstva kadetiek Jana Janáčková

Komentáre