Juniorky cestujú do Košíc na Final 8!

Zdieľaj

Juniorské družstvo zložené z 13 hráčok čaká počas májového víkendu Final 8. Tento rok je finálový turnaj v kategórií Junioriek oproti minulým rokom rozdielny. Dievčatá počas celej sezóny hrali zápasy nie len s juniorkými tímami, ale aj s 1.ligovými družstvami, kde bojovali o umiestnenie vo výslednej tabuľke. Celkovo odohrali Juniorky 24 zápasov, kde 10 zápasov vyhrali a 14 prehrali. “Veľkým prínosom tohtoročnej sezóny bolo, že i naše “prvoročiarky” naberali skúsenosti nie len proti iným juniorkám, ale aj 1.ligovým družstvám. Myslím si, že zápasy mali pre ne zmysel a úroveň ligy bola na vyššej úrovni,” začala o systéme súťaže A. Kováčová.

Po základnej časti sa 19 družstiev rozdelilo na dve skupiny. Len jedno juniorské družstvo sa dostalo do prvej osmičky, kde odohrali zápasy proti ženským tímom. V druhej skupine sa hralo o umiestnenie v tabuľke a o nasadenie na FINÁLOVÝ TURNAJ JUNIORIEK. BAMPáčky tak čakali zápasy proti tímom z ich kategórie, kde každá výhra znamenala veľa. Nakoniec sa naše baby umiestnili na 14-tom mieste. “V druhej polovici už hrali naše BAMPáčky väčšinou s juniorskými družstvami, ktoré bojovali o čo najvýhodnejšie umiestnenie na záverečnom turnaji. Som rada, že naše družstvo úspešne zvládlo záver sezóny a zabezpečili si víťazstvami postup na F8. Viem, že tohtoročná sezóna nebola pre Juniorky ideálna, ale chcem ich pochváliť, že to zvládli a zomkli sa ako tím. Taktiež som vďačná všetkým trénerom, ktorí pôsobili pri tomto tíme v druhej polovici súťaže,” skonštatovala A. Kováčová.

Po odohraní všetkých ligových zápasov je už jasné, že jedno z domácich družstiev bude hrať prvý zápas na Final 8 proti nám. Tento systém Majstrovstiev Slovenska je špecifický, nakoľko ide o tzv. “rýchlu smrť,” čiže ak prehráš ideš domov. “Je to taký “šibeničný” spôsob Finálového turnaja. Keď vyhráš ideš ďalej. Každý má len jeden pokus a preto my ho chceme využiť najlepšie ako vieme,” vyjadrila sa A. Kováčová na margo Final 8. 

Práve Young Angels U17 si zmerá sily s Juniorkami, kde je o čo hrať. BAMPáčky majú Košičankám čo vracať, keďže v základnej časti súťaže sa im ani v jednom zápase nepodarilo poraziť súpera. “Rešpektujeme silu súpera, ale my máme tiež čo ukázať. Verím, že s dievčatami odohráme kvalitný prvý zápas a v sobotu nás bude čakať ďalší súper,” tvrdí trénerka, A. Kováčová.

Dievčatá čaká zhruba ešte týždeň prípravy na Majstrovstvá Slovenska. S trénerkami dolaďujú formu, nech v piatok proti Young Angels sú pripravené na 100%. “S juniorkami sa pripravujeme zodpovedne. Keďže vieme s kým ideme hrať, vieme čo je ich silná stránka a v čom sme naopak lepšie my. Posledné tréningy si chceme užiť, nech sme nie len fyzicky, ale i mentálne pripravené na vrchol našej sezóny,” skonštatovala A. Kováčová.

“Nakoniec chcem povedať, že si vážim  robotu všetkých trénerov, ktorí pomohli pri tréningovom procese našich Junioriek, keď sme prišli o trénerku. To, že sa dievčatá dostali na Majstrovstvá Slovenska je zásluha i trénerky J. Janáčkovej, ktorá s nimi absolvovala tréningy i 4 domáce zápasy. Verím, že nie ideálnu sezónu pre tento tím zakončíme s radosťou a pekným výkonom,” ukončila A. Kováčová.

Dievčatá tak ukončia tohtoročnú sezónu na Final 8 v Košiciach. Preto príďte podporiť naše Juniorky v piatok, 24.5.2019 o 19.00 do Angels Arény, kde odohrajú zápas proti Young Angels U17 Košice. Dievčatá držíme palce! Fandíme BAMPáčkam!!!

Komentáre