Hráčka mesiaca január/2020

Zdieľaj

Od  januára tohto roka  sme  sa rozhodli spustiť v našom  klube nový projekt pod názvom  HRÁČKA MESIACA. Každý mesiac ohodnotíme a zároveň  aj  predstavíme  jednu z  našich  šikovných  a  talentovaných odchovankýň.  Budú  ju vyberať  tréneri zo všetkých našich dievčat od  kategórie  mladších  žiačok  až po kadetky. Spoločne zhodnotia navrhnuté hráčky. Samozrejme, podstatná je športová stránka (mimoriadne výkony v zápasoch, nasadenie a prístup k tréningom, disciplína a dochádzka), ale veľmi dôležité sú aj štúdijné výsledky!

Historicky  prvou ocenenou  sa  stala  Ľubka  Papcúnová.  Nad  jej  voľbou  neboli  žiadne  pochybnosti.  Za  svoj  prístup  k  basketbalovým povinnostiam a zodpovednosť si to určite zaslúži. A keď sa k tomu pridalo vynikajúce vysvedčenie, výber bol jasný!

Ľubka je hráčkou v tímoch U15 aj U14.  V obidvoch družstvách je základným členom zostavy a nosnou hráčkou. Jej tréner P. Stavel sa môže na jej  schopnosti vždy  spoľahnúť: ” Ľubka  je  hráčka  s veľmi dobrým prístupom k tréningu i k zápasom, vždy ide na 100%.  Je až prehnane zodpovedná, čo je občas až na škodu, všetky svoje chyby až moc rieši. 😀  Naopak, svojim prístupom je schopná strhnúť i ostatné hráčky, aj preto som ju urobil kapitánkou tímu U14.  Na ihrisku vyniká prehľadom, čítaním hry a má schopnosť urobiť hráčky okolo seba lepšími”. 

 

Veľmi rada na svoju bývalú hráčku spomína jej prvá trénerka Naďa Harabinová: “Ľubku poznám od jej ranných basketbalových začiatkov. Začala som ju trénovať keď bola ešte v kategórii mladšie mini. Musím povedať, že Ľubka je typ hráčky, ktorú chce mať vo svojom družstve každý tréner. Jej nasadenie v každom tréningu je na 100, ak nie na 120 percent.  Vždy ide naplno, má záujem na sebe pracovať a zlepšovať sa. Veľmi dobre ovláda loptu,  na ihrisku  používa  hlavu, má dobrý drive smerom na kôš, v obrane sa na ňu vždy dá spoľahnúť a zodpovedne si ju odmaká.   Myslím si,  že pre svoje družstvo je  platným  hráčom a ak sa  bude  basketbalu  venovať  ďalej,  určite  ju v ňom čaká budúcnosť  a ešte o nej budeme veľa počuť”. 

Ľubka bola vedením klubu ocenená aj vecným darom, no sľúbený spoločný tréning s našim ženským družstvom sme museli odložiť z dôvodu jej  momentálnych  zdravotných  problémov.  Veríme, že sa dá čo najskôr do poriadku a želáme jej úspechy nie len v športe, ale aj v školských laviciach!

 

 

 

Komentáre