Basketbal stále nevzdávame

1_0

Zdieľaj

Po minuloročnej náročnej sezóne, keď celoštátny lockdown prakticky stopol mládežnícke súťaže, sa naše dievčatá a tréneri tešili na nadchádzajúcu sezónu. Všetci  sme dúfali, že  situácia  sa  nebude  opakovať.  Naše mladé  basketbalistky  sa  pustili s  chuťou  do  trénovania  už  počas  letných  prázdnin.  Absolvovali  kondičnú  prípravu, sústredenia a prvé prípravné  zápasy.  Rozbehli sa súťaže a dievčatá sa pustili do bojov so svojimi súpermi.

Nástup do škôl priniesol so sebou nové opatrenia a aj zhoršenie pandemickej situácie. Ako však jeseň menila  farby  prírody, menili sa aj farby  Covid automatu  pre  náš okres. Všetky naše družstvá sa museli prispôsobovať sťaženým tréningovým aj herným podmienkam. Na naše mladé hráčky čakalo pravidelné testovanie a  obmedzené tréningy. Niektoré družstvá si prešli karanténou, odkladali sa zápasy. Napriek všetkým prekážkam, ktoré nám kládla do cesty situácia na Slovensku, všetky naše družstvá nastupovali do svojich zápasov tak ako sme u nich zvyknutí, s bojovnosťou a neochotou darovať súperovi čo i len jednu loptu zadarmo.

Dnes sa nachádzame v situácii, keď Covid automat posunul náš okres do čiernej farby. Tretí stupeň ohrozenia so sebou prináša aj veľkú mieru nariadení a opatrení, ktoré musí klub dodržiavať. Za danej situácie podľa platných vyhlášok je umožnené trénovať a hrať len profesionálnym ligám, deťom, ktoré nedosiahli vek 12 rokov  2  mesiace a kompletne zaočkovaným. Prísne opatrenia presunuli tréningy niektorých starších dievčat do domáceho prostredia. Naše mladé hráčky sú opätovne odkázané na online tréningy, s ktorými nám pomáha naša skvelá kondičná trénerka Sisa Dratvová.

Podobné situácie sú často demotivujúce, ako pre hráčky, tak aj pre trénerov. Kto  však  pozná  históriu popradského basketbalu vie, že naše dievčatá nikdy nevešajú hlavu a zápas nevzdávajú až kým nezaznie záverečný hvizd píšťalky. Hlavu nezvesíme ani teraz a aj za sťaženej  situácie budeme  trénovať  tak, ako  nám to  opatrenia  dovolia. Ďakujeme všetkým rodičom za ich pomoc,  pochopenie (niekde sa asi obývačky premenia na cvičiská) a podporu, ktorú nám neustále preukazujú. Držme  si  všetci  prsty, aby sa situácia čo najskôr zlepšila a rozvrh v našich telocvičniach bol zase zaplnený na maximum. Aby sme sa opäť  mohli stretávať  nielen  prostredníctvom  e-mailov  a online prenosov, ale aj na tribúnach, kde budeme povzbudzovať naše mladé talenty.

 

 

Komentáre