Prvý turnaj EGBL U14 aj s našou hráčkou

Zdieľaj

Posledný októbrový víkend sa v Ostrave odohral prvý turnaj EGBL (European Girls Basketball League) pre kategóriu U14.  Zúčastnilo sa ho osem veľmi kvalitných tímov z celej Európy –  z Fínska,  Poľska,  Česka,  Estónska,  Lotyšska a Slovenska. Slovenské farby hájil tím Young Angels Košice. Družstvo tam odohralo 5 zápasov s bilanciou štyri výhry, jedna prehra a obsadilo tak výborné  2. miesto.  Gratulujeme!

Veľmi nás teší, že do svojej zostavy  YA Košice zaradili  aj  našu hráčku  Natašu Taušovú (ročník narodenia 2006).  Nataša sa s dievčatami pripravovala na tento turnaj  niekoľko dní vopred v Košiciach. Do kolektívu zapadla veľmi rýchlo a čo je podstatné, s babami si rozumela aj na  ihrisku.  V  zápasoch  často  využívala  svoje  atletické  danosti  i  presnú ruku.  O tom,  že bola platnou  hráčkou tímu  svedčí i pochvala od trénerky  YA  Hany  Jendrichovskej: ” Nataša  ukázala svoj obrovský potenciál a veľkým dielom prispela k nášmu úspešnému vystúpeniu. Stala sa aj najlepšou hráčkou družstva”.

Pochvalné  slová  sú  iste  povzbudzujúce, ale  i veľmi zaväzujúce.  Je len na samotnej hráčke, ako sa k ponúknutej šanci postaví. Možnosť  hrať  zápasy  na vysokej  úrovni  s  kvalitnými  zahraničnými  družstvami  neprichádza v tak mladom veku každý deň.  Veríme, že sa svojou  pracovitosťou  a zodpovedným  prístupom  na  tréningoch  i  v zápasoch opäť dostane do nominácie “anjelok”.

A my jej určite všetci budeme držať palce!

 

zdroj: https://youngangels.sk/sk

 

 

Komentáre