V čase trápenia sa družstva žien popradským fanúšikom väčšiu radosť robili mládežnícke kolektívy. Nebolo sezóny, aby sa niektoré družstvo neprebojovalo na M-SSR, resp. ĆSSR. Okrem už spomínaných vynikajúcich výsledkov mladších a starších dorasteniek v rokoch 1967-1971, mladšie dorastenky trénera Jozefa Barana získali v sezóne 1974/75 titul majstra SSR i ĆSSR. Oporami tohto ambiciózneho kolektívu boli Nováková, Zlochová, Chudá, Beňová, Šavelová, Sabová, Neupauerová a Šotlýsová.

 

     Trénerské kvality p. Barana sa ukázali aj pri formovaní ďalšieho vynikajúceho a úspešného družstva. V roku 1985 ako žiačky získali na M-SSR i ČSSR majstrovské tituly. O rok neskôr v kategórii mladších dorasteniek potvrdili svoje majstrovstvo získaním prvého miesta na M-ČSSR. O výbornú propagáciu popradského basketbalu sa zaslúžili hráčky: Chupíková, Švantnerová, Franková, Mitterpachová, Fabryová, Glovocká, Javorská, Valková, Dikantová, Komprdová, Šoltýsová, Hosová a Bujdová. Významným úspechom bolo aj účinkovanie družstva na celoštátnom turnaji TSM-iek v Poprade v r.1986, kde "barančatá" obsadili prvé miesto.

 

      Tento pracovitý a zásadový tréner vychoval v ďalších rokoch viaceré vynikajúce hráčky nielen pre popradský, ale aj slovenský basketbal (Almašiová, Kornajová, Kováčová…). Zásluhu však na týchto úspechoch mal aj vedúci družstva p. F. Chupík, otec nevšedného basketbalového talentu, ktorý obdivoval celý basketbalový svet.

 

Profil: Andrea Kuklová

 

kuklova

Andrea Chupíková od r.1988 patrila k najlepším basketbalistkám nielen na Slovensku, ale i ČSSR. V roku 1995 bola vyhlásená za najlepšiu basketbalistku Slovenska a za druhú najlepšiu basketbalistku Európy. Úspešne reprezentovala našu vlasť na majstrovstvách Európy i sveta, či už v kategórii kadetiek, junioriek alebo senioriek. Na OH v Barcelone v r.1992 už pod menom Kuklová pomohla nášmu družstvu obsadiť krásne 6.miesto. Jej hráčske kvality ocenili aj zahraniční basketbaloví experti. Niekoľko sezón úspešne pôsobila v zahraničí (Nemecko, Francúzsko). Prehľad úspechov slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie je nemysliteľný bez mena našej Andrei, na ktorú sú všetci Popradčania právom hrdí.