F_DSC_1715Simona Hamaliarová

Narodila som sa v Spišskej Novej Vsi, ale od 3 rokov žijem v Poprade. Tohto roku som ukončila vysokoškolské štúdium na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Vo svojom voľnom čase rada chodím na prechádzky do prírody, na turistiku do Tatier, a venujem sa aj iným športovým aktivitám.

S basketbalom som začala ako 8 ročná. Priviedla ma k nemu mamka, za čo som jej vďačná. Svoje basketbalové detstvo som prežila na palubovke ZŠ Komenského v klube „žabiek“. V 17-tich rokoch som mala možnosť zahrať si v extraligovom družstve, no po skončení strednej školy som svoju basketbalovú cestu opustila. Hrala som len rekreačne. Po 5 rokoch som dostala ponuku hrať za Spišskú Belú 1. ligu. Keďže mi basketbal veľmi chýbal, ponuku som prijala a začala opäť hrávať súťažne. V sezóne 2013/2014 som nastúpila pod vedením pána trénera Hricka v novozaloženom klube BAM Poprad a nasledujúce obdobie 2014/2015 som hrala tiež 1.ligu v BAMP. V tejto sezóne už obliekam dres extraligy, teším sa z nových spoluhráčok a nového kolektívu, ktorý, verím, prinesie do Popradu kvalitný basketbal.

Tréner Igor Skočovski: „Sima je jedna zo skúsených hráčok, ktorá už niečo odohrala. Je to bojovníčka a poctivý pracovník. U nej sa mi páči, že je vždy pripravená zahrať na 120%! Dáva kolektívu srdce i dušu. Neraz ukázala, že je našim najlepším šiestym hráčom a vždy prinesie zmenu do našej hry. Verím, že spoločne s Katkou Petríkovou dodajú družstvu skúsenosti i rozum a pomôžu v dôležitých zápasoch vyhrať.“

.

F_DSC_1658Adela Kudličková

Mám 21 rokov a pochádzam z Likavky neďaleko Ružomberka. V súčasnosti som študentkou 3. ročníka na Žilinskej Univerzite v Žiline. Basketbalu sa venujem už 13 rokov a môj basketbalový život je spojený s Ružomberkom, kde som prešla všetkými vekovými kategóriami. Posledné štyri extraligové sezóny som bola hráčkou MBK Ružomberok. V skúsenom kolektíve s mnohými domácimi reprezentantkami, aj zahraničnými hráčkami som nedostávala dostatok herného priestoru a pretože mám basketbal rada, rozhodla som sa pre zmenu. Teším sa na novú sezónu v drese BAM Poprad a verím, že sa v novo formovanom mladom kolektíve uplatním a budem prínosom pre popradský ženský basketbal.

Tréner Igor Skočovski: „Adela do nášho družstva prinesie istotu na poste rozohrávačky. Verím, že tu dostane šancu ukázať svoj potenciál, ktorý má v sebe. Sledoval som ju posledné dva roky a je to veľmi zaujímavý typ – je rýchla a agresívna, vie strielať za 3 body a tiež má veľmi dobré prihrávky. Zatiaľ sa v družstve ukazuje naozaj pozitívne a verím, že jej motivácia bude len rásť.“.

.

11999918_1030984220279633_18033174_nMariana Tetemondová

Narodila som sa 13.10.1995 v Poprade, absolvovala Obchodnú akadémiu a v súčasnosti som študentka 1.ročníka na KU v Ružomberku. Basketbal hrávam od svojich 9 rokov, priviedli na k nemu môj ocino a staršia sestra Katka, ktorá je mojím vzorom. Túto hru som si hneď zaľúbila a život bez nej si neviem predstaviť. Po ukončení hráčskej kariéry by som chcela svoje skúsenosti odovzdávať mládeži. Vo voľnom čase rada varím, pečiem a trávim čas so svojimi blízkymi. Pevne verím, že v tejto sezóne vytvoríme silný kolektív a budeme podávať čo najlepšie výkony. Držte nam palce! 

Tréner Igor Skočovski: „Tete je hráčkou, ktorá svoje skúsenosti v extralige len začína zbierať. Škoda je, že problémy s členkami ju troška vykoľajili z tréningového procesu a nemohla naplno trénovať. Ale zase je späť a verím, že poctivou prácou si svoje miesto v družstve nájde. Zatiaľ jej zostáva ešte viac makať na sebe, či individuálne alebo so spoluhráčkami, aby sa v zápasoch mohla kvalitne prezentovať.

.

An11221698_1035366466508075_277678837731212709_ngelika Theiner

Narodila som sa 17.11.1992 v Košiciach. Študovala som na športovom gymnáziu a tento rok nastupujem do prvého ročníka na TU v Košiciach. S basketbalom som začala, keď som bola v druhom ročníku na ZŠ. V mládežníckych kategóriách som pôsobila vo VIKTORII a DANNAX-e Košice. V sezóne 2010/2011 som hrala popri juniorskej súťaži aj extraligu za BK PU Bemaco Prešov,  neskôr za Šamorín, Piešťany a Spišskú Novú Ves. Prešla som dvomi mládežníckymi reprezentáciami do 20 rokov. Veľmi som vďačná mojej mamke, ktorá ma priviedla na prvý tréning a dodnes ma v tomto podporuje. Som rada, že som dostala šancu hrať za Poprad a verím, že sezóna bude prebiehať podľa našich predstáv a že si ju všetci spoločne užijeme. .

Tréner Igor Skočovski: „Angelika je skúsená hráčka, ktorá nám práve chýbala na poste krídlo. Je to typický strelec, ktorý si dokáže sám vybudovať pozíciu na streľbu a to sme presne hľadali. U nej ma oslovil prístup ktorý má, keď je na palubovke – nasadenie, bojovnosť a odvaha zobrať zodpovednosť na seba. Verím, že to všetko ukáže a bude jeden z motorov nášho družstva.“.

F_DSC_1835Silvia Dratvová

Som rada, že som dostala možnosť byť aj naďalej súčasťou klubu, v ktorom som vyrastala. Viem, že to chce ešte veľmi veľa práce, no popri skúsených hráčkach v tomto tíme môžem toho veľa pochytiť a priučiť sa.

Tréner Igor Skočovski: “ Sisa ten rok začala študovať v Prešove a tak sme urobili všetko pre to, aby mohla hrať za klub z Prešova. Som rád, že tam dostáva viac priestoru a môže hrať. Verím, že nazbiera basketbalové skúsenosti, ktoré jej pomôžu ďalej sa rozvíjať. Musím ju však pochváliť za jej prístup k družstvu, nakoľko vždy, keď jej to čas umožní, poctivo s nami trénuje“. .

.

 

.

 

.

.

F_DSC_1707Lucia Hadačová

Pochádzam z Ružomberka. Basketbalu som sa začala venovať v tretej triede na základnej škole, predtým som sa závodne lyžovala. Odvtedy to spolu s basketbalom ťaháme až doteraz. Prešla som si všetkými mládežníckymi reprezentáciami. Toto leto som bola na posledných ME do dvadsať rokov, ktoré sa konali na Kanárskych ostrovoch. Skončili sme na peknom ôsmom mieste, aj keď semifinále nám ušlo len o malý krôčik. Od začiatku som hrávala za MBK Ružomberok, toto je moja prvá väčšia zmena. Vo voľnom čase rada pozerám dobré filmy, oddychujem a venujem sa blízkym. Mám rada nové výzvy, tak uvidíme čo mi prinesie táto.

Tréner Igor Skočovski: „Luciu som sledoval asi 2 roky. Ešte keď som bol v Petržalke, som ju chcel mať v družstve. Má výborný cit na útočný doskok, čo nám v družstve chýbalo, ale musí popracovať na podkošovej hre. Tiež si myslím, že má potenciál hrať a ukázať svoj talent. Priestor v Poprade mať bude. Chýbajú jej minúty a skúsenosti a práve u nás to všetko môže dostať. Verím, že sa aj preto rozhodla pre Poprad.“ 

.

12729220_578793688943595_8666282728553260555_nLaura Dubeňová

Mám 21 rokov a pochádzam z Nitry. Som študentkou 2.ročníka na vysokej škole v Piešťanoch, odbor fyzioterapia. Basketbal hrávam už od svojich 10 rokoch a ako juniorka som vo svojich 17 rokoch hrávala aj extraligu za Piešťany. Tam som pôsobila 2 roky, minulú sezónu som odohrala v Banskej Bystrici, vtedy v družstve nováčika v extralige. Bohužiaľ, kvôli zraneniam kolena som posledné 3 roky nemohla zúčastniť reprezentácie. V Poprade nie som od začiatku sezóny, nakoľko som po operácii kolena. Mala som 10 mesačnú pauzu od basketbalu, ale teraz už naplno makám a robím všetko pre to, aby som sa do toho dostala, čo najrýchlejšie. Aby som družstvu pomohla a bola užitočnou hráčkou.

Tréner Igor Skočovski: „Laura bola do nášho tímu vybratá ako opora spod koša. Výškový deficit by sa jej príchodom mal troška zlepšiť. Má za sebou extraligové pôsobenie v  Piešťanoch i v Banskej Bystrici a tak verím, že ona bude to plus, ktoré sme hľadali. Treba však poznamenať, že je po operácii a tak jej návrat trvá trošku dlhšie. Verím, že bude naďalej na sebe pracovať a pomôže družstvu v závere ligy v bojoch play off.“

.

F_DSC_1859Alexandra Bolozová

Narodila som sa 29.8.1998 v Poprade. Som študentkou štvrtého ročníka Gymnázia Dominika Tatarku. V Poprade hrám basketbal už deviaty rok a nevynechala som ani jednu mládežnícku kategóriu. Som z basketbalovej rodiny, čiže týmto smerom som bola vedená už odmalička. Dostala som šancu, ktorú si veľmi vážim, hrať s extraligovým družstvom. Snažím sa vyťažiť z tréningov čo najviac a učiť sa od skúsenejších. Viem, že je ešte predo mnou veľa práce, ale mám chuť sa zlepšovať.

Tréner Igor Skočovski: “ Saša je jedna z piatich mladých hráčok, ktoré sú odchovankyne nášho klubu. Jediná vysoká hráčka v poslednom období, ktorá by mala tvoriť základ do budúcna. Je to hráčka, ktorá chce na sebe pracovať a verím, že práve individuálna práca a dobrý tréning v družstve žien jej pomôžu vyrásť a ukázať svoj potenciál. Svoje zručnosti však ešte musí potvrdiť v juniorskom družstve“ ...

.

....

12107875_1041203285924393_644158234912839200_nPetra Jacková

Mám 23 rokov a popri basketbale študujem na Technickej univerzite v Košiciach na ekonomickej fakulte. Basketbalu sa venujem už 16-ty rok. Po strednej škole som odišla za basketbalom do Francúzska, po roku som sa vrátila naspäť kvôli štúdiu. Dva roky som pôsobila v Cassovii Košice, minulý rok v Spišskej Novej Vsi a tento rok som dostala ponuku zahrať si v Poprade. Dúfam, že sa nám už v tejto sezóne podarí opäť zaplniť halu priaznivcami nielen mužského, ale aj ženakeho basketbalu.

Tréner Igor Skočovski: “ Petra pôsobila u nás minulý rok na hosťovaní a ukázala, že môže hrať veľmi dobre. Má výbornú streľbu za 3 body. Bude potrebovať čas, kým sa dostane do formy, lebo  väčšinu minulej sezóny nehrala, ale dúfam, že bude mať motiváciu. Do kolektívu veľmi dobre zapadla a verím, že v Poprade z nej vyrastie dobré krídlo.“

.

F_DSC_1869Dominika Handzušová

Mám 18 rokov a narodila som sa v Poprade. Momentálne som v poslednom ročníku na Obchodnej akadémii. Môj ocino ma od malička brával na basketbalové zápasy extraligy a taktiež ma v mojich 9 rokoch priviedol na prvý tréning. Táto hra ma hneď zaujala a aj napriek zraneniu kolena som sa minulú sezónu vrátila do družstva 1. ligy žien, kde mi tréner a spoluhráčky pomohli vrátiť sa do tréningového a herného procesu. Túto sezónu získavam skúsenosti od starších spoluhráčok a hneď sa ich snažím využívať v juniorskom družstve. V budúcnosti by som chcela odovzdávať získané poznatky mládeži. Verím, že ukážeme, že si miesto v extralige zaslúžime.

Tréner Igor Skočovski: „Domču si pamätám ešte z čias, keď som bol v Poprade prvýkrát. Bolo to veľmi šikovné dievča, ktoré čakalo na svoju šancu. Bohužiaľ, zabrzdilo ju zranenie a ubralo zo sebadôvery. Musím ale povedať, že Dominika na sebe stále maká a hľadá svoje miesto. Verím, že táto sezóna jej pomôže vrátiť sa tam, kde bola. Čaká ju ešte náročná cesta, ale podľa mňa s pozitívnym výsledkom.“.

.

F_DSC_1798Michaela Grígerová

Narodila som sa 13.1.1998 v Poprade, no od malička žijem vo Svite. V súčasnosti som žiačkou tretieho ročníka na Gymnáziu Dominika Tatarku v Poprade. Basketbalu sa venujem už deviaty rok . Priviedla ma k nemu trénerka Miška Drobná, za čo som jej veľmi vďačná, lebo život bez basketbalu si už ani neviem predstaviť. Pod jej vedením som vo Svite odohrala 6 úspešných basketbalových sezón. No  po rozpade nášho basketbalového klubu som prestúpila do Popradu, kde trénujem už tretí rok. Veľmi si vážim, že som tento rok dostala šancu trénovať i hrať v extraligovom družstve BAMPu a som rada, že sa po boku skúsenejších hráčok môžem zlepšovať a naučiť veľa nového.  

Tréner Igor Skočovski: „Miška patri k hráčkam, ktoré veľmi tvrdo pracujú. Má to ťažké, lebo hrá na poste strednej rozohrávačky v takom mladom veku a už teraz sa musí naučiť riadiť kolektív, v ktorom má hráčky, ktoré sú skúsenejšie. Myslím, že to zvláda. Samozrejme, veľa vecí sa ešte musí naučiť a ja nemám pochybnosti,  že bude na sebe pracovať  na 120%“.

.

F_DSC_1814Patrícia Sojaková

Narodila som sa 31.10.1998 a pochádzam z malého mesta Svit. Momentálne som študentkou 2. ročníka Obchodnej akadémie v Poprade. Basketbalu sa venujem 9 rokov, priviedli ma k nemu rodičia. Pod vedením trénerky Mišky Drobnej a podpory rodiny sme získali s tímom MŠK Iskra Svit veľa úspechov v mládežníckych kategóriách. So spoluhráčkami sme pred 3 rokmi prestupili do novovzniknutého klubu BAM Poprad. Som veľmi vďačná za tohtoročnú možnosť trénovať a hrať s extraligovým tímom, získavať skúsenosti od spoluhráčok a zlepšovať sa.

Tréner Igor Skočovski: „Paťu môžem charakterizovať ako mladého hráča, ktorého výrazná kvalita môže byť v streľbe spoza trojbodového oblúka. Nakoľko vyrastá v našej akadémii, verím, že na tréningoch využije možnosť vzdelávať sa po športovej stránke a cenné skúsenosti zbierať v extraligových zápasoch. Podobne, ako pri ostatných mladých hráčkach v našom tíme očakávam, že svoju kvalitu ukáže i v juniorskej súťaži“.

.

F_DSC_1777Katarína Kubová

Narodila som sa 9.3.1998 v Poprade. Momentálne študujem už tretí rok na GPDT. Mojou najväčšou záľubou je šport rôzneho typu. Som osoba, ktorá dlho neobsedí na jednom mieste. V detstve som chcela tancovať, avšak ocko ma priviedol na basketbal, tak prečo to neskúsiť. Dodnes som mu za to vďačná a neľutujem ani jednu minútu. Svoje basketbalové skúsenosti naberám už 9 rokov v drese Popradu. Mala som však tiež možnosť hrať jednu sezónu za Svit. Za tento čas som prešla pomedzi rúk mnohých trénerov a každému z nich patrí jedno veľké  ďakujem. Len vďaka nim môžem v súčasnosti trénovať v extraligovom družstve. Som rada, že môžem byť v kolektíve, kde každá jedna hráčka je mojím vzorom. Verím, že táto sezóna bude mať pozitívny výsledok a budeme z nej mať radosť nielen my, ale aj oko diváka .       

Tréner Igor Skočovski: „Katka sa prebojovala do nášho družstva žien ako veľký pracant s veľmi zodpovedným prístupom. Musím povedať, že za ten rok čo ju trénujem, sa veľmi zlepšila a podľa jej práce na tréningoch verím, že bude len rásť. Zatiaľ svoj potenciál ešte musí preukázať a myslím si, že práve v juniorskej súťaži má na to šancu. Svoje miesto v extraligovom družstve si však určite zaslúži“.

.

F_DSC_1686Katarína Petríková

Som popradská rodáčka, ktorá sa po rokoch strávených striedavo na Slovensku a v zahraničí vrátila domov. S basketbalom som začínala v Poprade a v mojom rodnom meste by som svoju basketbalovú kariéru chcela aj ukončiť. Dres BAMP-u som obliekala už aj minulú prvoligovú sezónu a teší ma, že sa Poprad opäť vrátil na extraligovú mapu. Veľmi si vážim, že môžem byť súčasťou nováčika extraligy a dúfam, že tímu pomôžem nielen zvyšovať vekový priemer 😉 , ale aj skúsenosťami z pôsobenia v domácej extralige a rôznych zahraničných ligách.

Tréner, Igor Skočovski: „Katku poznám už dlhšiu dobu, nakoľko sme v mojom prvom ročniku v Poprade (2008/2009) spolupracovali. Je to skúsená hráčka, ktorá prináša družstvu rozum a verím, že nám pomôže spoločne rásť. Nebojím sa povedať, že je to moja asistentka na ihrisku v zápase. Jej rady mladším hráčkam sú nezameniteľné. Jej prístup k tréningu, motivácia dievčat, ale i sebakritika sú niečo, čo sa hráčky v našom družstve môžu naučiť.“

.

.

F_DSC_1774

Daniela Pavlendová

Pochádzam z Banskej Bystrice, kde som absolvovala všetky mládežnícke, no aj seniorskú kategóriu v drese vtedajšej UMB Banská Bystrica. V tom istom roku, ako som ukončila bakalársky stupeň na tamojšej univerzite, basketbalový klub zanikol. Preto som išla skúsiť šťastie do zahraničia. Prvú sezónu to bolo v rakúskej najvyššej súťaži a v priebehu ďalších 7 rokov som si prešla štyrmi klubmi vo Francúzsku. Už mi však chýbali moji blízki, preto som sa vrátila späť na Slovensko..

Tréner Igor Skočovski: „Daniela ma za sebou niekoľko rokov vo Francúzsku a celkovo je už vyše sedem rokov v zahraničí. Skúsenosti, ktoré prináša do nášho družstva sú obrovské a som veľmi rád, že prijala ponuku klubu. Je to silový typ hráčky, ktorý okrem spod koša vie dobre strieľať aj zo strednej vzdialenosti. I keď som ju nemohol veľmi sledovať, na odporúčanie som si pozeral videá zo zápasov a páčilo sa mi to, čo som videl. Určite bude veľkým prínosom do nášho kádra, jej kvality sa ukážu už v najbližších stretnutiach.“

.

12832581_581468035342827_1466890221550109049_nGabriela Husárová

Ako odchovankyňa Popradu som rada, že aktívny basketbal sa stal opäť súčasťou môjho života. Keďže sa basketu venujem od 10-tich rokov, myslím si, že mám tých hráčskych skúseností dosť na to, aby som ich mohla predať mojim mladším spoluhráčkam. Okrem basketbalu veľmi rada behávam dlhé trate, hrám tenis či lyžujem. Pevne dúfam, že táto sezóna sa vyvinie podľa našich očakávaní a do play off súbojov pôjdeme z čo najlepšieho východiskového umiestnenia.

Tréner Igor Skočovski: “ Gabča do nášho kolektívu skvelo zapadla. Je to hráčka, ktorú som už mal príležitosť trénovať a som rád, že sa rozhodla pomôcť nášmu mladému družstvu. Je to typ hráčky, ktorý prešiel americkým školením a vie sa prispôsobiť tímovej hre. Svoje minúty na palubovke veľmi dobre využíva a je prínosom pre nás. Verím, že svoje skúsenosti ktoré má, nám pomôžu ako nováčikovi sa stabilizovať v extralige“.