Vstup do play off nám nevyšiel

Zdieľaj

” Ušla nám  prvá štvrtina.  My sme si  to predstavovali  úplne  naopak.  Asi  sa  prejavili  skúsenosti na strane súpera.  Hral jednoduchšie a my sme sa veľmi trápili v útoku.  Potrebujeme dať hlavy hore, čaká nás minimálne ešte jeden zápas.  Škoda, že nás strelecká nemohúcnosť postihla v tom najnevhodnejšom termíne ” zhodnotil hneď po stretnutí jeho vývoj tréner BAM Poprad Milan Černický. Uprieť snaha sa našim dievčatám určite nedá, ale miestami  16-bodové manko sa nemôže dobiehať až v poslednej štvrtine. Individuálne chybičky, nedôsledné odstavovanie a hlavne nesústredenosť pri vyložených streleckých príležitostiach nás stáli veľmi dôležité víťazstvo. Odvetné stretnutie sa hrá už v stredu 14.3.2018  od  19,00  hod. v Šamoríne. Ak  chcú  dievčatá ďalej  snívať svoj sen o postupe medzi najlepšiu  štvorku,  musia  na palubovke  súpera  bezpodmienečne  vyhrať . Držíme im palce a samozrejme Fandíme BAMPáčkam!!!

 

BAM Poprad – ŠBK Šamorín 47:54 (9:19, 14:12, 10:15, 14:8)

 

Body BAM Poprad: Kupčíková 13, Kudličková 8, Ivančáková 7, Hadačová 5, Filicková 4 (Drobná 8, Kmeťovská 2, Grigerová, Hamaliarová a Sojáková 0)

Body ŠBK Šamorín: Beronjová 12, Vyňuchalová 8, Slezáriková 7, J. Lelkes 5, Hašková 4 (Sujová 10, Marcová 5, R. Theiner 3, Krajčovičová 0)

TH: 14/10 – 14/10, Fauly: 16 – 19, Trojky: 1 – 6, Rozhodovali: Šarišský, Mekelová, Mlynarčík

/stav série – 1:0/

 

Dominika Drobná (hráčka BAM Poprad) – Boli sme dobre pripravené a vyhecované. Každá z nás chcela vyhrať. Mali sme slabšiu streľbu ako súper, ktorý nás porazil hlavne trojkami. Snažili sme sa, ale nevedeli sme sa na nich dotiahnuť. Nešlo nám to, ale urobíme všetko preto, aby sme v stredu zvíťazili.

Timea Sujová (hrajúca asistentka trénera ŠBK Šamorín) – Celá sezóna sa pre nás nevyvíjala najlepšie, pretože hneď na začiatku sme mali veľa hráčok zranených a niektoré odišli. Od januára sme sa dali opäť dokopy a to prinieslo aj svoje ovocie. Začali sme vyhrávať a keby sme boli na tom takto celú sezónu, tak by sme v hornej nadstavbe boli my. Chceli sme v Poprade dokázať, že tam patríme. Prišli sme sem dobre brániť. Vedeli sme, ako hrá Poprad. Nebol to pekný basketbal, ale o tom je play-off. Vyhrávame 1:0 a je jedno, akým spôsobom sme sa k tomu dopracovali.

Alexandra Hašková (hráčka ŠBK Šamorín) – Nechceme veľa cestovať a doma chceme sériu rozhodnúť. Vedeli sme, že všetko závisí od nás. Poprad má dobré družstvo, ale chceli sme hrať svoju hru. Vstúpili sme do zápasu výborne, bojovali sme a nakoniec sme to zvládli.

 

Komentáre