Víťazný vstup do novej sezóny

Zdieľaj

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 37:59

(13:15, 19:33, 29:50)

TH: 10/8 – 11/8. Fauly: 12 – 15. Trojky: 3 – 5.

Najviac bodov

Banská Bystrica: Števulová 10, Jelenčíková 5, van Dalen a Žilinská po 4

Poprad: Rusiňáková 16, Filičková 15, Tetemondová 8

Naše družstvo žien vstúpilo do nového ročníka extraligy žien víťazne, keď  sme na palubovke súpera zdolali Banskú Bystricu.

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: “Bol to náš prvý zápas – niet prakticky čo hodnotiť. Náš tím je mladý a dnes rozhodla skúsenosť Popradu pod košom. Čo som ale prizvukoval a budem prizvukovať, je herná disciplína. V druhej štvrtine posledné dve minúty 9:0, to je o nedisciplinovanosti. K ambíciám – chcem aby tieto hráčky počas sezóny ukázali progres.”

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Prvý zápas sezóny – boli sme nervózne, hlavne na začiatku, bolo to vidieť. Každopádne, musíme ešte ďalej pracovať v obrane na niektorých veciach, rotáciách a väčšom tlaku na lopte a rovnako riešenie situácií v útoku, ale to vieme, keďže sme mladý tím. Chceme sa zlepšovať každým zápasom”. 

Eva Filičková, hráčka Popradu: “Vstup do zápasu sme mali trochu neistý a v útoku sme sa veľmi nevedeli nájsť, čo sme sa ale snažili vykompenzovať dobrou obranou. Pred polčasom sa nám podarilo urobiť vyšší bodový náskok a zvyšok zápasu sme mali pod kontrolou. Verím, že sa nám v najbližších zápasoch podarí lepšie zohrať a podarí sa nám podobné výhry zopakovať.”

 

(foto: Ivan Golembiovský)

 

Komentáre