Ťažký úvod prvej extraligovej sezóny

Zdieľaj

 

20150920-110531V sobotu 19.septembra 2015 naše družstvo žien vycestovalo do Košíc, kde odohralo svoje prvé extraligové stretnutie v histórii nášho mladého klubu. O predohrávku kola požiadal domáci tím, Good Angels Košice, ktorého čakajú náročné euroligové stretnutia. Dievčatá sa kvalitného súpera nezľakli a hlavne v prvej štvrtine s ním hrali vyrovnanú hru. Zvyšok stretnutia sa však už vyvíjal podľa scenára domácich.

.

.

.

GOOD ANGELS Košice – BAM Poprad 97:58 (25:19, 50:34, 72:48)

Body: Theiner a Petríková po 13, Hadačová 9, Kudličková 8, Pavlendová 7 (Sojáková 5, Hamaliarová 3, Kmetoniová, Jacková a Grigerová 0).
TH: 14/17, fauly: 25, 5 faulov: 33 min. L. Hadačová, trojky: 6/20,

.

Tréner Igor Skočovski: “Hneď na úvod novej sezóny sme mali za súpera 12-násobného majstra Slovenska Good Angels Košice, ktorý ukázal svoju silu a dominanciu. Hovoriť o tom, že som nespokojný, nemôžem. Hráčky sa od začiatku snažili plniť pokyny, ktoré som zadal. Prvá štvrtina mala pre nás  zvláštny pocit,  keď sa nám podarilo vyhrávať o 5 bodov a to bol i bude spôsob, na ktorom budeme stavať do budúcnosti. Samozrejme, že domáce družstvo veľmi rýchlo prebralo zápas do svojich rúk a už do konca stretnutia sme ťahali len za kratší koniec. Napriek vysokej prehre dievčatá musím pochváliť, lebo nebolo ľahké sa hneď na úvod postaviť najlepšiemu družstvu na Slovensku. Nám ostáva naďalej poctivo trénovať a verím, že ovocie budeme aj zbierať.” 

 

Komentáre