Predstavujeme: Ivana Kmetovska

Zdieľaj

Týždeň pred Vianocami pricestovala z Macedónska do Popradu na skúšku potenciálna posila nášho tímu Ivana Kmetovska. A keďže sa osvedčila, klub sa v polovici januára rozhodol s Ivanou podpísať zmluvu do konca aktuálnej sezóny. Prinášame vám krátky rozhovor.

 

Skús sa nám na úvod predstaviť

Volám sa Ivana Kmetovska, mám 22 rokov, pochádzam z Macedónska. S basketbalom som začala ako 12 – ročná v mojom rodnom meste Skopje. Niekoľko rokov som potom hrala za basketbalovú akadémiu. Čoskoro som postúpila vyššie a začala hrať pre väčšie kluby, ktoré hrali v Macedónsku prvú ligu. Tiež som hrala za reprezentačné výbery U16 a U18 a momentálne som v národnom ženskom tíme.

 

 

Potom si odišla na niekoľko rokov do Ameriky

Áno, odišla som študovať do USA, kde som na univerzite získala vzdelanie a titul zo psychológie. Za univerzitu som tam hrala basketbal štyri roky. Bola to asi najlepšia skúsenosť v mojom živote. Štúdium som ukončila minulý rok a prvý európsky kontrakt podpísala v španielskej prvej lige.

 

Čo Ťa priviedlo do Popradu?

Myslím si, že Poprad je dobré miesto, kde môžem dokončiť túto rozbehnutú sezónu. Zatiaľ som veľmi spokojná. Mám rada spoluhráčky a trénerov. Je tu veľmi dobrá atmosféra, v ktorej sa trénuje a hrá. Poprad je veľmi pekné mesto, myslím že aj kvôli Vysokým Tatrám. Mám rada sneh a všetky možnosti, ktoré hory prinášajú, turistiku, čistý a svieži vzduch, prírodu.

 

Aké máš očakávania od tejto sezóny?

Samozrejme čo najväčšie, aby sme ako tím dosiahli čo najlepšie umiestnenie. Mojim osobným cieľom je čo najviac pomôcť družstvu, či už v ofenzíve alebo defenzíve a prinášať každý deň na ihrisko čo najviac energie.

 

Keby si mala porovnať slovenský ženský basketbal s predchádzajúcimi pôsobiskami?

Je pravda, že v slovenskej lige nie som príliš dlho, ale moje prvé pocity sú, že sa tu hrá oveľa menej fyzický a kontaktný basketbal ako napríklad v USA. Ale v lige sú skvelé hráčky a tímy, ktoré si určite zaslúžia pozornosť.

 

  

 

Máš aj koníčky, ktorým sa popri basketbale venuješ?

Moje najväčšie hobby tu v Poprade je spánok 🙂 Ak je teda spánok hobby. Popri množstve tréningov, ktoré máme, sa snažím čo najviac dobehnúť odpočinok. Som tiež veľký fanúšik hádzanej, sledujem ju vždy keď sa dá a vždy to bol spolu s basketbalom môj najobľúbenejší šport.

 

Už túto sobotu 27. januára sa naše družstvo, spolu s Ivanou, predstaví v prvom zápase nadstavbovej časti proti úradujúcemu majstrovi z Košíc. 

 

Komentáre