Z Nitry z plným počtom

Zdieľaj

Dievčatá svoje predzápasové predsavzatie splnili a zo sobotňajšieho extraligového stretnutia v Nitre si domov odviezli plný počet bodov. Základom šestnásť bodového víťazstva bola hlavne prvá štvrtina, kedy predčili svojho súpera po všetkých stránkach. Hru diktovali aj v druhej časti hry a na polčasovú prestávku odchádzali s vedením o 22 bodov (29:51). Po krátkom výpadku v tretej štvrtine však v závere stretnutia opäť našli svoj rytmus hry a stretnutie doviedli do úspešného konca.

 

BKM Junior UKF Nitra – BAM Poprad   63:79 (10:26, 19:25, 22:9, 12:19)

Body BKM Nitra: Linda Dubeňová 12, Fehérová 9, Horváthová 8, Svetlíková 7

Body BAM Poprad: Ivančáková a Hadačová po 19, Kudličková 12, Drobná 9, Filičková 8, Flešárová 6, Grígerová 4, Sojaková 2

 

Výraznou mierou k tomuto víťazstvu prispela Zuzka Ivančáková s 19 bodmi, ktorá za uplynulé štyri súťažné zápasy vedie v družstve listinu strelcov s priemerom 13,5 bodu na zápas.  “Rovnako ako proti Slovanu Bratislava sme mali výborný vstup do zápasu, keď sme 1. štvrtinu vyhrali o 16 bodov (10:26). Agresívne sme bránili, čím sme prerušili útočné systémy Nitry a z toho vyplýval aj vysoký počet stratených lôpt súpera. Každú chybu sme oplatili rýchlymi protiútokmi. Myslím, že tento rýchly a agresívny basketbal nám veľmi sedí a budeme v ňom pokračovať”.

Spokojnosť, hlavne s výsledkom, netajil ani tréner družstva Milan Černický: “Zápas sme začali koncentrovane a s potrebnou dávkou energie a prvý polčas sme zvládli na výbornú. V druhom polčase sa nám síce súper priblížil na 9 bodov, ale umnou a kontrolovanou hrou sme stretnutie dotiahli do víťazného konca”.

Komentáre