Oslabený tím na súpera nestačil

Zdieľaj

V sobotu 27.02.2021 odohralo naše družstvo žien posledný domáci zápas nadstavbovej časti súťaže proti družstvu BK ŠKP 08 Banská  Bystrica.  Operatívne  sme  museli  v sobotu  popoludní  miesto  stretnutia  presunúť  z Arény Poprad do školskej telocvične  pri  ZŠ  na  Komenského  ulici  v Poprade.  Našťastie sme to spoločnými silami zvládli a zápas sa mohol začať  v stanovenom čase. S touto zmenou sa však lepšie vysporiadal hosťujúci tím, ktorý si počas celého stretnutia hral svoju hru a zaslúžene si domov odniesol plný počet bodov.

 

Tréner tímu M. Veverka:  “Aj  keď  hovoríme o ženskej extralige,  z pôvodného  počtu  šiestich  žien  v zostave, nám pre tento zápas zostali  len tri.  Družstvo  sme tak  doplnili  kadetkami a  jednou  žiačkou.  So súperkami  sme hrali vyrovnane iba prvú štvrtinu a po prestriedaní  spomínaných  troch senioriek nás začali hráčky Banskej Bystrice prehrávať ako basketbalovo, tak i fyzicky.  Nestačili sme hlavne v podkošovej hre pod vlastným  košom, kde získavali súperky  opakované  doskoky.  Neostáva  nám  len veriť  v to, že  sa postupne dostaneme do plnej zostavy a  že  aj  juniorky  budú schopné v bojoch play off družstvu viacej pomôcť”.

 

BAM Poprad –  BK ŠKP 08 Banská Bystrica  36:79  (15:16, 25:39, 29:60)

Body BAMP: Rodáková 15, Sojíková 7, Grígerová 6, Michlíková Nina 3, Kmetoniová a Barillová po 2

 

Do konca  nadstavbovej časti  nás  čakajú  ešte  dve  stretnutia.  Už  v piatok 05.03.2021 je  na  programe  dohrávka  minulotýždňového  zápasu proti univerzitnému tímu  z Banskej Bystrice a následne túto časť súťaže ukončíme v Spišskej Novej Vsi. Zápasy 1. kola play off  sú naplánované na 24. , 26. a 28.3.2021.

Komentáre