Kadetky B na prípravnom turnaji v Starej Turej

Zdieľaj

10709445_737491459642681_929900364_oDružstvo kadetiek B pod vedením trénerky Jany Janáčkovej sa v dňoch 26.-28.9.2014 zúčastnili turnaja v Starej Turej, kde súperom im boli hráčky z ŠKP Banská Bystrica, Slovan Bratislava a domáci tím.

“Ešte v stredu nebolo isté, či na turnaj vôbec vycestujeme, z dôvodu chorôb u viacerých hráčok. Ale túžba po hraní asi pomohla urýchliť priebeh liečenia k lepšiemu a podarilo sa nám na turnaj ísť v prijateľnom počte. Cestovali sme takmer do domáceho prostredia, pretože sme tam pred nedávnom mali kondično-herné sústredenie. Čiže prostredie haly, samotnú telocvičňu poznáme veľmi dôverne. Domáce prostredie nám vytvárali svojím ústretovým a milým prístupom aj domáci funkcionári, tréner, obsluhujúci personál reštaurácie, aj plavčík z plavárne. Touto cestou im chceme za to poďakovať. 


Odohrali sme tri pre nás veľmi potrebné stretnutia. Každý zápas bol iný, vyvíjal sa rôzne, museli sme plniť iné úlohy, ale v každom z nich sa opakovali takmer tie isté chyby a tak isto klady. O chybách a nedostatkoch sa budeme spolu rozprávať v šatni a na tréningoch. Budem sa venovať pozitívnym veciam, ktoré hráčky urobili. V prvom rade ma príjemne prekvapil prístup hráčok k zápasom, vrátane predzápasovej prípravy. Sústredenosť na zápas, bavenie sa o zápase, rozbor situácií a pod. V stretnutiach (až na niekoľko minútové výpadky) sa každá hráčka na ihrisku snažila vydať zo seba maximum, aj pri chybách ktoré sme urobili tam bola snaha o okamžitú nápravu. Vychádzali nám niektoré útočné kombinácie, na ktorých pracujeme už druhý rok. V obrannej hre tiež vidieť pokrok a hoci sme boli niekde aj neskôr, teší ma, že obranný koncept družstva je hráčkami pochopený.
Zápasy boli potrebné k tomu, aby nám ukázali, kde robíme chyby, kde je potrebné v tréningu pridať, ale aj ukázali veľa pozitívneho v našej hre. Každá hráčka dostala takmer rovnaký časový priestor na ihrisku.
Verím, že turnaj každej hráčke ukázal, na čom ešte musí popracovať a povzbudil ich do ďalšej práce. Basketbal je kolektívna hra a každá hráčka v kolektíve je potrebná. Nielen tá, ktorá dáva najviac bodov. Paradoxne to môže byť hráčka, ktorá nedá ani bod, ale ubráni kľúčovú hráčku súpera, prípadne hráčka, ktorá svojím pozitívnym prístupom vytvára atmosféru v tíme. Toto by som si želala, aby moje hráčky pochopili” zhodnotila celý turnaj trénerka družstva J. Janáčková.

Výsledky:
ŠKP Banská Bystrica – BAM Poprad    61-53 /44-28/
Slovan Bratislava – BAM Poprad          78-53 /40-26/
MBK Stará Turá – BAM Poprad            76-49 /33-22/

Komentáre