Družstvo obsadilo konečné 6. miesto

Zdieľaj

Je dobojované, extraligová súťaž žien sa pre naše družstvo už skončila. Celkového víťaza Niké Extraligy žien síce spoznáme až o niekoľko dní, no naše dievčatá  stredajším  domácim  zápasom  proti ŠBK Šamorín túto sezónu ukončili. Bola ťažká, ovplyvňovaná  covidom i množstvom  zranení. Na  niektoré zápasy nastupovalo družstvo vo veľmi oslabenej zostave, no napriek tomu tam vždy nechalo všetky svoje sily.

Zloženie  družstva  sa  oproti  minulej sezóne trošku obmenilo, no stále ho tvorili mladé  hráčky, až  na  jednu všetko naše odchovankyne.  ” Družstvo nám opustili  dve  hráčky  základnej  rotácie – Miška Grígerová, ktorá prestúpila  do  veľmi  ambiciózneho  družstva  ŠKP  Banská  Bystrica  a  Emka Rodáková, ktorá  nastúpila  na vysokoškolské štúdium do Košíc. Čakali  sme, aký  herný  čas obe hráčky v nových  kluboch  dostanú a či  sa vôbec v silných kádroch nestratia. Obidve sa však po krátkej dobe udomácnili v základných rotáciách nových klubov a ukázali nám, že sú konkurencie  schopné tým najlepším hráčkam extraligy žien. Veľmi  dobre  sa do tímu Slovan Bratislava zapojila Sofia Barboričová, ktorá tiež odišla študovať na vysokú  školu. Novo tvoriace   sa družstvo pre novú sezónu  bolo  doplnené  o Dominiku Drobnú, ktorá  sa  do Popradu vrátila z Košíc, a  zo SNV prišla Janka Lysová. Podarilo sa dohovoriť  sa  s  Katkou  Barillovou v pokračovaní basketbalovej kariéry v Poprade. Všetky tri sú  študentky  na  vysokých  školách   v Prešove resp. v Košiciach. Ďalšia naša mladá hráčka Nataša Taušová, prvoročná  15  ročná kadetka, sa  rozhodla  po dohovore  s  rodinou  pokračovať  ešte  jeden rok   v  domovskom  klube.  Jedná sa o vysokú  talentovanú  hráčku o ktorú má záujem viacero špičkových ženských  klubov na  Slovensku. Zvyšok  družstva  tvoril  kadetky, juniorky a hráčky z minulej sezóny”  ozrejmil zloženie družstva pre túto sezónu jeho hlavný tréner p. Milan Veverka.

Celý tím svoju prípravu – či už kondičnú alebo hernú – absolvoval v domácom prostredí, v Poprade. Do súťaže vstúpil s nadšením a aj dosť úspešne. Priebežne sa  pohyboval na  výbornom 5. mieste. “Po úspešnej minulej sezóne sme sa rozhodli začať  letnú prípravu už 1.8. 2021 a to v  priestoroch telocvične na ZŠ Komenského aj  s využívaním  vonkajšieho  atletického  štadiónika. Postupne  sme  sa  presunuli  do Arény Poprad,  kde  sme odohrali prípravné zápasy s  obidvomi družstvami z Banskej  Bystrice, ako  aj  s  tímami  z  Košíc. Na začiatku súťaže sme získali niekoľko výhier, najcennejšie bola domáce víťazstvo nad Šamorinom. Proti profesionálnym družstvám  z  prvej  štvorky  v niektorých zápasoch držalo krok len  poloprofesionálne  družstvo  zo Šamorína” hodnotil priebeh sezóny opäť p. Milan Veverka. “Počas celého súťažného ročníka sa všetky družstvá pasovali hlavne s covidom. Veľa zápasov sa prekladalo, táto situácia postihla aj nás. V druhej polovici a v konci súťaže sa  pridali  aj  striedavé  zranenia  hráčok a preto patrí celému kolektívu  veľké  poďakovanie  za  zopakovanie minuloročného šiesteho miesta. Nechcem menovať konkrétne hráčky, ale len prístup všetkých mohol pomôcť obhájiť  už  spomínanú  konečnú šiestu pozíciu. Poďakovanie patri všetkým členom realizačného tímu ako aj Správnej rade BAMP.

 

Komentáre