Výsledky zápasov BAM Poprad! 16.2. – 17.2.2019

Zdieľaj

Víkendové zápasy našich BAMPáčok priniesli opäť nové skúsenosti. Všetky kategórie odohrali zápasy proti dievčatám z Košíc. Kadetky v sobotu aj v nedeľu cestovali na Young Angels. Žiačky odohrali dvojzápas proti súperom z už spomínaného klubu. Staršie minibasketbalistky mali na pláne domáce zápasy. Fandíme BAMPáčkam!!!

KADETKY

Sobota, 16.2.2019

Young Angels U17 Košice – BAM Poprad 76:37 (36:24)

Trénerka, Ľ. Fáberová: “Dnes sme odohrali zápas proti o rok starším dievčatám, ale aj napriek vekovému rozdielu sme predviedli solídny výkon, minimálne v prvých dvoch štvrtinách. Prvý polčas bol z našej strany veľmi bojovný. Dievčatá nastúpili odhodlane a čo ma teší, nezľakli sa a išli s dobrou energiou a nasadením na ihrisko. Niektoré momenty ma potešili, niektoré nie, ale o tom je mládežnícky basketbal. Z chýb sa hráčky učia a verím, že tie “lacné” sa nebudú opakovať. Na druhej strane vidno určitý pokrok. V tretej štvrtine sa ukázala vyspelosť dievčat z Košíc, kde sme inkasovali vyše 20 bodov. Košičanky zaslúžene vyhrali, o tom niet pochýb. Pre nás to bol dobrý zápas, ktorý ukázal že aj keď sa prehrá dvojciferným rozdielom má zmysel.”

 

Nedeľa, 17.2.2019

Young Angels U16 Košice – BAM Poprad 69:38 (37:17)

Trénerka, Ľ. Fáberová:  “Zápas sme odohrali s dievčatami tej istej vekovej kategórie. Súper bol technicky aj takticky lepší ako my. My sme odohrali stretnutie v oklieštenej zostave, ale to sa stáva takmer v každom družstve. Opäť bolo vidno na niektorých dievčatách, že to čo trénujeme sa snažíme robiť aj v zápasoch. Začíname viac rozmýšľať a lepšíme sa v riešení herných situácií na ihrisku. Stále je ale na čom pracovať. V čom sme horeli bolo odstavenie hráčok, čo nie je žiadna veda. Druhá vec je, že základom sú IČJ a to kým nepochopíme, nemôžeme ísť vpred. Máme pred sebou kopec práce a dúfam, že tak ako chcem robiť ja chcú pracovať aj dievčatá. Čo ma veľmi mrzí je, že od decembra sa trápime so zraneniami a chorobami niektorých hráčok. Verím, že už konečne začneme trénovať v plnom zložení a krok po kroku budeme napredovať!”

 

ŽIAČKY

Sobota, 16.2.2019

Young Angels Košice – BAM Poprad 44:31 (26:17)

Young Angels Košice – BAM Poprad 44:28 (26:13)

Hráčka, Vanesa Galičinská: “Do zápasu sme vstupovali s tým, že budeme bojovať o víťazstvo. Nuž súper využil naše chyby a vďaka tomu zvíťazil. Keď nás dostali pod tlak, začali sme hrať zbrklo a bez rozumu. Týmto si YAKE spravili náskok ,ktorý bolo ťažké dobehnúť. A keď sme sa spamätali, už bolo neskoro. Z týchto chýb sa poučíme a odstránime nedostatky. Vďaka tomuto zápasu, nastúpime na ďalší zápas s oveľa väčšou energiou a dravosťou, kde sa pokúsime vyhrať!”

 

STARŠIE MINI ŽIAČKY

Sobota, 16.2.2019

BAM Poprad – CBK 2007 Košice 54:24 (32:10)

BAM Poprad – CBK 2007 Košice 60:10 (24:0)

Trénerka, V. Bolozová: “Dievčatá odohrali dva zápasy proti tímu z Košíc, ktorý pricestoval v dosť oklieštenej zostave. Družstvo Košíc momentálne trápi vysoká chorobnosť – chrípka. Naše družstvo nastúpilo v takmer plnej zostave s odhodlaním ukázať všetko len to najlepšie čo sa naučili za posledné obdobie. A to sa aj podarilo. Dievčatá si s chuťou zahrali, na ihrisku sa videli. V útoku si nahrávali loptu dopredu, v obrane si navzájom pomáhali. Verím, že tieto zápasy dodajú dievčatám správne sebavedomie a budu motivovať ku ďalšej práci.”

Komentáre