Oslabené staršie žiačky bojujú o MSR

Zdieľaj

Družstvo starších žiačok nastúpilo do turnajov o postup vo veľmi oslabenej zostave. Na palubovku sa dostali dokonca dievčatá, ktoré vekovo patria do  kategórie žiačok. Dievčatá sa však vôbec nezľakli a bojovali s oveľa  vyššími  súperkami.  Priebeh zápasov nám opísala trénerka družstva Jana Janáčková:  “V sobotu 12.6.2021 odohralo moje  družstvo v  Košiciach  dve majstrovské stretnutia na 1. kvalifikačnom turnaji  o postup na  MSR. V rámci tejto série nás čakajú ešte dva turnaje o záverečné celkové umiestnenie v sezóne 2020/21. V tomto družstve v priebehu roka prebehli veľké hráčske zmeny – niektoré dievčatá sme posunuli do staršej kategórie, niektoré sa zranili a ochoreli.  Takže základ  tímu  tvoria  mladšie  hráčky,  doplnené  hráčkami tejto  kategórie, ktoré  sú  aj  kľúčovými  hráčkami  družstva.  Hlavným  cieľom  na  turnajoch  je získavanie  skúseností našich mladších a zároveň vzájomná výkonnostná konfrontácia hráčok patriacich vekovo do tejto kategórie”.
.
BKM Bardejov – BAM Poprad  21:58   (11:36)
Body BAMP: Fedorová 16, Taušová 14, Polomská, Rigová a Šlebodová po 6, Olexová 5, Mitterpachová 3, Királyová a Marušiaková po 2
.
BAM Poprad – BA Čaňa   40:61 (22:29)
Body BAMP: Taušová 16, Fedorová 7, Rigová 6, Garbová, Kocvárová, Olexová a Polomská po 2, Šlebodová 1
.
 Trénerka J.Janáčková: ” Náš prvý zápas od septembra 2020 sme začali rozpačito, nesmelo s veľkými chybami v obrane aj útoku. Poctivou agresívnou celoplošnou obranou sme začali získavať lopty , čo sme využili na získavanie bodového náskoku. V útoku sa nám hlavne darili rýchle protiútoky, ktoré sme vo veľkej miere aj úspešne využívali. V zápase sa jasne ukázali naše klady, ale  aj nedostatky na ktorých musíme ešte tvrdo pracovať. Veľkým plusom bolo vytvorenie takého bodového zvýhodnenia, že si z chuti zahrali všetky hráčky. V druhom zápase turnaja sme sa stretli s družstvom. BA Čaňa. Tento zápas mal oveľa vyššiu kvalitatívnu úroveň, ako zápas predtým a bol až do konca zaujímavým a napínavým. Bol to náročný, rýchly a tvrdý basketbal . Tvrdosť a výšková prevaha nás zo začiatku prekvapili, ale postupne sme sa s tým vyrovnali. Svojou bojovnosťou a precíznou obranou sme boli našim súperkám rovnocenným súperom. Napriek nášmu kolektívnemu poňatiu hry sa ukázala líderska pozicia dvoch hráčok Taušová a Fedorová, kde ich podiel a herná efektivita na celkovom výsledku zápasu je evidentný. V obrane vysoko hodnotím výkon hráčky Veroniky Polomskej. V závere zápasu sme prehrali a napriek prehre ukázal zápas aj veľa pozitív. Jednou z nich je naberanie zápasových skúseností našich mladších hráčok”.
Komentáre