Odštartovala Žiačka liga mesta Poprad v minibasketbale

Zdieľaj

Po roku, v spolupráci s Mestom Poprad, BKM Iskra Poprad a OZ Zober loptu, nie drogy sme rozbehli 9. ročník Žiackej ligy mesta Poprad v minibasketbale zmiešaných družstiev.

Na tohtoročnú Žiacku ligu sa prihlásilo 6 základných škôl. Liga je rozdelená na dve skupiny. Skupinu A tvorí ZŠ Komenského, ZŠ Jarná a ZŠ Spišská Teplica. Skupinu B zastupuje ZŠ Francisciho, ZŠ Dostojevského a ZŠ Komenského Svit.

Každý turnaj pozostáva z troch zápasov (každý hrá proti každému). V zápase hrá vždy prvú a tretiu štvrtinu dievčenská päťka a naopak druhú a štvrtú chlapčenská päťka. Stretnutia sa hrajú v súlade s FIBA pravidlami pre minibasketbal. Okrem zápasov súťaží každé družstvo v rýchlostných, zručnostných a vytrvalostných súťažiach, ktoré sú v jednotlivých kolách rôzne.

Skupina A odohrala v stredu, 16.01.2019 v telocvični na ZŠ Komenského prvé súťažné kolo. Dievčatá a chlapci zvládli 3 zápasy a súťažili v dvoch pohybových súťažiach.

Konečné umiestnenie základných škôl po prvom kole v Skupine A:

  1. ZŠ Jarná
  2. ZŠ Spišská Teplica
  3. ZŠ Komenského

Svoje nadšenie neskrývala ani pani učiteľka Lysáková (ZŠ Spišská Teplica): “Som veľmi rada, že sme si mohli zmerať naše basketbalové zručnosti s deťmi z iných škôl. Zahrali sme si dva zápasy a to so ZŠ Komenského Poprad a ZŠ Jarná Poprad 1x dokonca víťazne. Taktiež boli pripravené súťaže ktoré sme perfektne zvládli. Chcela by som poďakovať deťom za ich bojovnosť a kolektívnu hru. A už teraz sa tešíme na ďalšie kolo žiackej ligy.”

Podujatie zhodnotila aj pani učiteľka Tribulová (ZŠ Jarná): “Žiaci základnej školy na ulici Jarná sa každoročne zapájajú so športovej súťaže  v minibasketbale žiakov a žiačok , organizovanej mestom Poprad a basketbalovým klubom Poprad. Táto dlhodobá liga je u detí prvého stupňa veľmi obľúbená,  pod vedením p. učiteľky sa na ňu pripravujú v rámci krúžkovej činnosti. Ináč tomu nie je ani tento školský rok, jednotlivé turnaje sú organizované prihlásenými školami a deti už po skončení jedného turnaja sa veľmi tešia na ten ďalší.Basketbal je pekná kolektívna hra, rozvíja pohyb u detí, myslenie, zodpovednosť, vedieť prijať aj prehru, ale asi najviac pre trénerov je úsmev a radosť detí po vyhratom  zápase.”

Prezidentka BAM Poprad, Alena Kováčová: “Dnes konečne odštartovala Žiacka miniliga na ktorú sa všetky deti tak tešili. Tento rok sa nám podarilo rozšíriť súťaž oproti minulému roku o jednu školu a to ZŠ Komenského Svit kedže náš je spolu   6 družstiev tak sme  vytvorili dve trojčlenné skupiny. Tiež sa pristúpili k malým zmenám a medzi zápasmi sme pridali sútaže škol medzi sebou a hneď na prvom kole bolo vidieť, že sú medzi deťmi veľmi obľúbené. “

Najbližšie kolo prvej skupiny je naplánované 13.2.2019 v telocvični ZŠ Jarná a už zajtra odštartuje Žiačku ligu na ZŠ Francisciho aj Skupina B.

 

Komentáre