Na novoročnom turnaji v Trnave aj naše družstvá

Zdieľaj

Začiatkom roka sa staršie mini žiačky zúčastnili  novoročného  turnaja  v  Trnave. Trénerka  Katka  Petríková ho naplánovala ako súčasť prípravy a hlavne ako konfrontáciu s družstvami, s ktorými sa dievčatá počas svojej  súťaže nestretnú. “Odohrali sme štyri zápasy, ktoré nám ukázali naše plusy aj mínusy. Dievčatá zistili,  že sa netreba báť ani lepšieho súpera. Jeden zo zápasov sa nám podarilo vyhrať,  ale    aj tak nás najviac mrzí prehra o 1 bod  hneď v prvom stretnutí s domácim družstvom. Celkovo vnímam turnaj ako krok vpred, určite nám takéto zápasy dajú po hernej stránke veľmi veľa.”

Výsledky U12: 

CBK Košice – BAM Poprad  34:15

Trnava 2008 – BAM Poprad  10:42

Kysač – BAM Poprad  46:28

BAM Poprad – SLAVIA Trnava  35:34

 

Spolu s nimi bojovali v Trnave aj  staršie dievčatá.  Družstvo bolo zložené  z dvoch  kategórií – staršie žiačky a žiačky.  Dievčatá  sa  na turnaj už  veľmi  tešili, chýbali im zápasy, aj tá správna basketbalová atmosféra.

Peter Stavěl, tréner družstva: ” Začiatkom roka  sme sa pripravovali na turnaji za účasti celkov, ktoré prišli s hráčkami prevažne kategórie  U15.  Išli sme na turnaj s cieľom zahrať si kvalitné zápasy a dať priestor všetkým hráčkam bez ohľadu na výsledok. Odohrali sme päť vyrovnaných zápasov, jedinú výhru sme však zaznamenali so srbským tímom z mesta  Kysač,  ktorý mal rovnako staré hráčky ako my. Na turnaji dostali príležitosť všetky dievčatá, ktoré si po dlhšej zápasovej pauze opäť zahrali ostré zápasy,  čo nás dobre naladilo na štart do ďalšej časti súťaže. Prvý zápas odohráme už tento víkend v domácom prostredí so Starou Ľubovňou”. 

.

Výsledky U15: 

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad  68:45

BK SLAVIA Trnava – BAM Poprad  62:51

ŠBK Šamorín – BAM Poprad  68:53

BAM Poprad – Kysač    74:31

Stará Ľubovňa – Poprad  65:54

 

 

Komentáre