Z Ružomberka s prehrou

Zdieľaj

MBK Ružomberok – BAM Poprad 73:31

(17:10, 20:6, 16:7, 20:8)

Body Ružomberok: Šikšniuté 17, Ellenberg 13, Yatskovets 13

Body Poprad: Grigerová 12 (4 trojky, 7 doskokov), Havranová 7, Rusiňáková 6

Naše ženy pokračujú v sérii zápasov na súperových palubovkách a dnes sa predstavili na pôde vicemajstra z Ružomberka. Zo zápasu, v ktorom sme vzdorovali výškovej, vekovej aj zahraničnej presile odchádzame s prehrou.

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Myslím, že sme mali celkom dobrý začiatok, prvé štyri minúty sa hrali bez koša na oboch stranách a hrali sme vyrovnanú partiu. Našim cieľom bolo udržať súperky okolo 70-tich bodov, čo sa podarilo. Napriek ich veľkej výškovej prevahe sa miestami nedokázali až tak presadiť, najmä na doskoku. V našej hre sme však naopak občas nedokázali plniť taktické pokyny a hrať s kľudom, čo sa však odráža od toho, že sme mladý tím. A samozrejme, hrali sme proti skúsenejším hráčkam, väčšinu času zahraničným.”

Viktória Havranová, hráčka Popradu: “Začali sme bez rešpektu, počas prvých štyroch minút sme nedovolili súperkám skórovať. Ale  skórovať sa nepodarilo ani nám. Potom domáce hráčky využili svoju výškovú prevahu na to, aby nám dávali jednoduché body spod koša. Boli tiež rýchlejšie ako my, ukázali sa skúsenosti a bolo vidieť, že nám chýba agresivita a skúsenosť, aby sme sa presadili. Aj keď nám padli strely z vonku, pod košom sme sa trápili.” Viky Havranová je hráčkou MBK Ružomberok, túto sezónu však ako hosťujúca hráčka odohrá v drese Popradu. Mal zápas na “domácej” pôde špeciálnu príchuť? “Pre mňa to bol špecifický zápas, ale hrala som ho ako každý iný, pretože teraz hrám za Poprad a ideme bojovať o každé víťazstvo”. 

Komentáre