Výsledky z víkendu – 19.11.-20.11.2016

Zdieľaj

part_1479560523830STARŠIE MINI ŽIAČKY

Trénerka Naďa Harabinová: “Hodnotiť zápasy proti hociktorému tímu z Košíc je vždy špecifické, pretože tam sú s pravidlami vždy o dve kategórie popredu. Podľa môjho názoru, odstúpená obrana a zapchávanie šestky nie sú súčasťou mini basketbalu. Pri pohľade na skóre sa vám môžno zdá, že rozdiel je veľmi veľký, hlavne v prípade prvého zápasu, ale opak je pravdou. Ja i rodičia, ktorí nás prišli povzbudiť v hojnom počte (zároveň im ďakujem za hlasivky a pomoc) sme videli, že rozdiel je vo vyhratosti a hernej vyzretosti dievčat, ktorú s pribúdajúcim množstvom zápasov získame aj my. Nezvládli sme sa vysporiadať s rýchlym návratom dievčat z YA Košice do útoku a z toho sme dostávali rýchle koše. My sme si v útoku aj vypracovali pekné šance na zakončenie, no súperov kôš sme nevedeli odčarovať. Nevadí, ideme ďalej. Z chýb sa poučíme a o víťazstvo zabojujeme v odvete na domácom ihrisku”!

 

BAM Poprad – YA Košice       9:37 (7:14)

Body BAMP: Sedlačková, Papcunová, Ričovská, Galičinská po 2 body, Húsková 1 bod

BAM Poprad – YA Košice      15:31 (10:15)

Body BAMP: Sedlačková, Mravová po 4 body, Neuvirthová, Ričovská a Húsková po 2 body, Taušová 1 bod

 

MLADŠIE ŽIAČKY

Trénerka Andrea Kuklová: “Mladšie žiačky vycestovali vo štvrtok do Košíc. Hoci sme si odtiaľ doviezli dve prehry, zápasy hodnotím pozitívne. Hlavne bolo vidieť zlepšenie v obrane, dokonca sa Viki podarili pekné bloky. V útoku sme sa snažili tiež hrať celkom rozumne a niektoré akcie nám aj vyšli. Nedarilo sa nám len v streľbe trestných hodov, ale to nie je zatiaľ pre mňa podstatné, pretože sa tomu na tréningu venujeme minimálne. Ešte stále platí, že spôsob hodu – technika je dôležitejšia. Ale aj v tomto sa budeme zlepšovať, hneď ako naberieme dostatok sily. Zahrali sme si s chuťou a už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy, tentoraz v sobotu doma proti Tydam Košice.”

.

Young Angels Košice – BAM Poprad  58:23 (38:12)

Body BAMP: Dlugošová 6, Kuklová 5, Klusová a Holešovská po 4, Pazúrová a Ričovská po 2

Young Angels Košice – BAM Poprad  49:20 (25:10)

Body BAMP: Kuklová 7, Klusová 4, Dlugošová 3, Kovalčíková, Holešovská a Pazúrová po 2

 

ŽIAČKY

Trénerka Dana Mlynarovičová: ” V sobotu sme vycestovali do Banskej Bystrice. Išli sme trochu z obavou, lebo nás čakali zápasy s minuloročným majstrom. Na zápas dievčatá nastupovali s odhodlaním podať čo najlepší výkon. Prvý zápas sme prehrali o 13 bodov, čo nebolo až také zlé. Keby sme premenili zahodené šance, stretnutie by sa vyvíjalo úplne ináč. Na druhý zápas dievčatá nastupovali už s vedomím, že nič nie je nemožné. Hneď v úvode sme viedli 0:6, čo dievčatá povzbudilo. Každá, ktorá nastúpila na ihrisko sa snažila podať čo najlepší výkon. I keď boli momenty, ako keby sa dievčatá zľakli, že zápas môžu vyhrať. Nakoniec sme duel dotiahli do víťazného konca a dievčatá sa konečne tešili zo zaslúženého víťazstva! Aj za pomoci búrlivého povzbudzovania kadetiek, ktoré spolu s nami cestovali”. 

.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica : BAM Poprad 64:51 ( 34:18)
Body BAMP: Dvornická 15, Korenková 9, Kromková 8, Kmetoniová 7, Barnášová, Michlíková Nina, Vallušová a Jendrušáková po 2

BK ŠKP 08 Banská Bystrica : BAM Poprad 46:54 ( 27:21)
Body BAMP: Dvornická 19, Michlíková Nina a Kmetoniová po 7, Chmurová 6, Michlíková Natália 3, Korenková, Tomaľová, Barnášová, Kromková, Pribilovičová a Jendrušáková po 2

.

KADETKY

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad    54:40 (28:27)

MBK Ružomberok – BAM Poprad   51:53 (25:31)

Komentáre