Výsledky z víkendu – 15. – 16.11.2014

Zdieľaj

10624953_396809963808636_2972552581794007037_nOpäť máme za sebou víkend bohatý na zápasy, keď až päť našich družstiev sa snažilo získať víťazstvá na svoju stranu. Mladšie a staršie mini žiačky vycestovali na svoje duely do Košíc. Najmladšie “bampáčky” pod vedením trénerky A. Kuklovej si naplánovali prípravné zápasy, baby z družstva staršie mini žiačky získali len polovičné množstvo bodov, nakoľko po prvom víťaznom stretnutí im nadšenie a bojovnosť už do druhého nevystačili. Jediným družstvom, ktoré zostalo na domácej palubovke a zároveň jediné, ktoré si pripísalo na svoje konto plný počet bodov sú žiačky. Je to partia dievčat okolo trénerky G. Husárovej, ktorá kráča súťažou zatiaľ bez jedinej prehry.

Obidve kadetské družstvá merali cestu západným smerom. Staršie dievčatá si v sobotu hravo poradili s rovesníčkami z Banskej Bystrice, no v nedeľu, vo veľmi chorobami a zraneniami oslabenej zostave, svoj náročný súboj v Ružomberku už neustáli. V súťaži tak zaznamenali svoju prvú prehru. Kadetky “B” svoje obidve stretnutia síce prehrali, ale s Banskobystričankami odohrali veľmi vyrovnané a kvalitné stretnutie.

.

Staršie mini žiačky

ŠŠK UNION Press Košice  –  BAM Poprad     45:58  (25:34)

ŠŠK UNION Press Košice  –  BAM Poprad     60:39  (32: 25)

.

Žiačky

BAM Poprad  – ŠKBD Spišská Nová Ves        59:34  

Body: Rodáková 20, Barboričová 11,  Doláková 8, Tanyasiová 7 , Falisová 6, Orságová 4, Olekšáková 2, Smoleňáková 1, Mindoková, Slavkovská a Smiková po 0

BAM Poprad – ŠKBD Spišská Nová ves          69:35  

Body: Rodáková 13, Doláková a Olekšáková po 10, Falisová 9, Orságová, Tanyasiová a Barboričová po 6, Mindoková 5, Smoleňáková a Slavkovská po 2, Smiková 0.

Trénerka Gabriela Husárová: “V zápasoch sme striedali dobré pasáže so slabšími. Musíme si uvedomiť, že len maximálna koncentrácia na výkon nás posunie dopredu……”

Kadetky A

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad      36:75 (18:35)

Body: Ukaova 21,  Sojákova 18 (4 trojky),  Kubová 14, Grígerová 12, Chripková 8, Čižmárová 2

MBK Ružomberok – BAM Poprad                       58:51 (26:20)

Body: Grígerová 22, Sojáková 14, Kubová 11, Ukaová 2, Chripková 2, Čizmárová 0

Tréner BAMP Igor Skočovski: ” Na prvý zápas cestovalo 7 hráčok, nakoľko dve neboli k dispozícii z objektívnych príčin. Od začiatku som vedel, že nebude ľahké odohrať zápas v sedmičke. No povzbudzovali sme sa navzájom a striedaním i timeout-om som pomáhal družstvu, aby vydržalo. Najhoršia vec sa nám stala pri zranení Helenky Lorenčíkovej,  ktorá utrpela v tretej štvrtine zlomeninu nosa a tak musela rovno na pohotovosť a následne bola v Poprade operovaná. Verím, že sa rýchlo vráti naspäť k nám. Prajeme jej rýchle uzdravenie. Naša hra bola od samého začiatku dobrá. V obrane sa nám podarilo súpera udržať a dostávať do ťažkých streleckých pozícií,  v útoku sme úspešne realizovali protiútok, či streľbu spod koša. V polčase sme už mali slušný náskok +17 ( 35:18 ).  Druhý polčas sme odohrali perfektne, keby nebolo zranenia už spomínanej  hračky. Paradoxne v posledne štvrtine, keď už sme boli s našimi silami na pokraji, sme hrali najlepšie. A tomu som najviac rád, lebo hráčky dokázali bojovať s únavou, išli ako hodinky, čo potvrdzuje aj stav poslednej  štvrtiny, ktorú sme vyhrali vysoko 26:8. V nedeľu zápas v Ružomberku absolvovalo iba šesť hráčok. O tom, aká bola situácia po zápase v B.Bystrici a ako ťažko bolo viesť družstvo asi nemusím ani hovoriť. Hráčky to však zvládli na jednotku! Lebo prehrať len o 7 bodov je ako vyhrať. Hlavne ma teší ich prístup, ktoré to nevzdávali i keď bolo -14. Naopak v polovičke tretej štvrtiny sme prehrávali len o 2 body. No bohužiaľ sme nevydržali a súper nám vtedy odskočil znova na +10,  čo bolo kľúčové. V poslednej štvrtine sme sa ešte pokúšali o návrat , ale sily sme už nemali, čomu sa však niet čo čudovať, keď dievčatá priemerne strávili 36 minút na ihrisku. Poslednú minútu sme už dohrávali so štyrmi hráčkami, lebo sa nám vyfaulovala Kubová a Chripková. Napriek všetkému, ako tréner som veľmi spokojný a verím, že sme veľa získali i v tomto zápase.”

.

Kadetky B

MBK Ružomberok – BAM Poprad                       86:52 (41:20)

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad      65:54 (37:32)

 

Komentáre