Tím dostal dôveru a nesklamal!

Zdieľaj

V tejto  sezóne  sme  náš  ženský  tím  po  pauze opäť  prihlásili do extraligovej  súťaže žien.  Dlho  sme uvažovali nad týmto krokom, rozoberali každé pre, každé proti. Rozhodnutie padlo až  v posledný možný deň na prihlásenie sa.  Myslíme si, že to bol dobrý krok.

Bola to však pre nás aj veľká výzva. Družstvo sme zložili z veľmi mladých hráčok, vekový priemer tímu bol len 19 rokov! Tejto partii  šikovných a talentovaných  báb, ako aj  skúsenému trénerskému tímu sme  plne dôverovali.  Verili  sme, že  dievčatá si svojou usilovnosťou, bojovnosťou  a túžbou posúvať sa výkonnostne vpred zastanú v tejto súťaži  svoje miesto.  Nesklamali ! Každým ťažkým  stretnutím  získavali  na  sebadôvere,  ich  prejav  sa  postupne od zápasu k zápasu zlepšoval. Samozrejme, najmä  vďaka  neoceniteľnému  prínosu  renomovaného odborníka a trénerskej  kapacity  pána  PHDr.  Milana Veverku,  ktorý nášmu mladému tímu odovzdával svoje celoživotné skúsenosti.  Všetko, čo im tento náročný basketbalový rok dal,  dievčatá názorne  ukázali  v poslednom domácom stretnutí, keď  vynikajúcou hrou a bojovnosťou  porazili favorizovaný tím zo Šamorína.  Určite vtedy zabudli na všetky nabehané kilometre a prepotené tričká… 😀

Veľkou pridanou hodnotou k účinkovaniu tohto družstva v najvyššej ženskej súťaži  je pre náš klub fakt, že ho tvorili  len  naše  hráčky, naše popradské odchovankyne. Je to výsledok dlhoročnej výbornej a systematickej práce našich trénerov s deťmi a mládežou.  Je to vlastne naše zrkadlo. Určite sa nemáme za čo hanbiť.

Ďakujeme! Všetkým dievčatám, trénerom ako aj celému realizačnému tímu. Partnerom i verným fanúšikom. Rodičom mladých hráčok, bez ktorých pochopenia a podpory by to nešlo!

 

 

 

 

 

Komentáre