Sezóna ukončená

Zdieľaj

Sezóna 2020/2021 sa skončila, môžeme bilancovať.  Všetci vieme, že bola  veľmi  náročná. Pre mládež i pre ženské družstvo. Deti celé mesiace strávili doma, trénovali len on-line, bez spoluhráčok, bez trénerov. Bolo to hlavne pre tie najmladšie  dievčatá  naozaj ťažké, no väčšina to zvládla. Bojovali, snažili sa aj doma. Hneď po návrate do telocviční  sme  videli,  že basketbal  ich  stále  nesmierne baví, túžia po zápasoch a turnajoch. Nadšene sa pustili do práce. Keď SBA opätovne spustila všetky svoje súťaže (aj keď len turnajovou formou) všetky  baby  chceli  hrať.  Sme  naozaj veľmi radi, že každé družstvo sa zúčastnilo dohrávania súťaží, všetky dievčatá absolvovali viacero  turnajov a až  tri tímy  sa  prebojovali  na  záverečné  finálové  turnaje MSR!  Pre tri naše družstvá (kadetky, mladšie a staršie mini žiačky) sme  zorganizovali  aj domáce turnaje, na ktorých sa vôbec nestratili. Po týchto pomerne náročných pár týždňoch dostali všetky dievčatá voľno a do prípravy na nasledujúcu sezónu sa zapoja v priebehu augusta.

Dlhší  oddych majú  len naše ženy,  ktorým súťaž  skončila už dávnejšie. Ale len niektoré, nakoľko väčšinu tohto tímu tvoria naše mládežníčky, ktoré ešte dohrávali súťaž  v juniorskej i kadetskej kategórii.  Mali  toho naozaj d osť.  Malou  odmenou  za  celé  mesiace  snahy  im bol zisk bronzovej medaily na MSR U23.  Dievčatá nám spravili obrovskú radosť.

Počas  pozastavenia  činnosti  mladé  hráčky  sledovali  naše  extraligové  družstvo  cez on-line prenosy zo zápasov. Trochu závideli, že ony hrať nemôžu, ale nesmierne fandili. Držali palce aj svojim talentovaným spoluhráčkam, ktoré sa vo veľmi mladom veku dostali do nominácie ženského tímu, na palubovku… Názorne nám ukázali, že mládežnícke  tímy  a ženské  družstvo  sú  ako  spojené  nádoby.  Majú  rovnaký základ, to isté médium, navzájom sa potrebujú a sú na sebe závislé. Jednoducho, musia existovať vedľa seba, pomáhať si a podporovať sa. Veríme, že sa nám túto symbiózu podarí udržať aj nasledujúce roky. Dôslednou prácou v mládežníckom veku môžeme vychovať vynikajúce hráčky pre extraligové družstvo.

 

Komentáre