Prvý domáci zápas za nami

Zdieľaj

BAM Poprad – Young Angels Košice 48:61

( 14:14, 11:19, 14:14, 9:14)

Poprad: Sojáková 12, Havranová a Grigerová po 9, Rodáková 7

Young Angels: Majorošová 14, Blanárová 12, Balážová 9

trojky: 4 – 5, fauly: 21 – 15, 5 faulov: E. Filičková – M. Balážová

Po prvý krát v tejto sezóne sa našej hráčky predstavili na domácej palubovke, kde privítali hráčky z Košíc. Aj napriek zraneniam Dominiky Rusiňákovej a Jany Lysovej sme s úzkou rotáciou hráčok predviedli snaživý výkon. Na víťazstvo však nestačil a Košičankám sme podľahli o 13 bodov.

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Trpíme na streľbu pod košom, čo sa prejavilo aj v tomto zápase. Akonáhle stratíme jednu z dvoch pivotiek, tak máme veľký problém. Vtedy musia zasahovať naše krídla, čo nie je úplne ideálne. Dnes boli dievčatá aj trochu nervózne, pretože si nepamätali veci, ktoré mali. Je však na čom stavať, pretože sme mali dobré úseky. Je potrebné si začať viac veriť a byť aktívnejší počas celého zápasu. Pokúsime sa v nasledujúcich zápasoch doniesť body domov, ale evidentne nám chýba Dominika Rusiňáková. To sa prejavilo aj v zápase s Košicami. Ak bude pripravená hrať, tak nám to veľmi pomôže. V tejto peknej hale určite potrebujeme aj aktívnu podporu divákov. Sme mladý tím, ktorý keď bude cítiť podporu, tak sa to prejaví. Chvíľkovo sme tú podporu mali a na ihrisku to bolo cítiť.”

Ema Rodáková, hráčka Popradu: ” Bol to ťažký zápas, ale diváci mohli vidieť, že sme sa snažili. Bolo to celkom vyrovnané, chceli sme sa na Košice vytiahnuť. Bol to pre nás prvý domáci zápas a chceli sme divákom predviesť náš najlepší výkon.”

Zuzana Žirková, trénerka Košíc: “Tento zápas bol len o nás a nie o súperovi. Bojovali sme samé so sebou. Body sú však doma a to je dôležité. Na tieto dievčatá je potrebné zvyšovať hlas, aby začali hrať a vtedy to chvíľu funguje. Inej cesty ale niet. Musíme sa vyrovnať s tým, že liga nie je na vysokej úrovni, ale dievčatá majú aspoň príležitosť hrať. Je to pre nich možnosť posúvať sa ďalej a nedá sa to len tréningom.”

Vanda Kozáková, hráčka Košíc: “Pred zápasom sme si dali za cieľ hrať rýchlo dopredu a agresívne tak v útoku, ako aj v obrane. Chceli sme využiť úzku rotáciu súpera hlavne tvrdou obranou. Do prvého polčasu sme vstúpili nekoncentrovane a nevedeli sme sa rozbehnúť. Práve preto bolo ťažké dostať sa do našej hernej pohody. Po návrate zo šatne z polčasovej prestávky sme z dobrej obrany získali lopty a prechádzali sme do rýchlych protiútokov, z ktorých sme zaznamenali niekoľko dôležitých košov. Dokázali sme si vytvoriť náskok a zápas dotiahnuť do víťazného konca. Teraz máme pred sebou krátky oddych, v ktorom naberieme sily a naďalej budeme pracovať na našich nedostatkoch.“

 

Komentáre