Prezidentka BAMP so sezónou spokojná

Zdieľaj

BAM-Poprad-Basketbal-Kovacova“Práve ukončená hracia sezóna 2016/2017 bola pre BAMP najúspešnejšia od jej založenia. Umiestnenie družstva žien v extralige na konečnom 6. mieste, fantastická strieborná medaila z MSR pre tím starších mini žiačok, účasť troch družstiev na záverečných turnajoch MSR, pôsobenie celej našej pyramídy v oblastných resp. celoslovenských súťažiach, fungujúce štyri skupiny prípravky… To sú len niektoré úspechy našej práce. Tých menších, no niekedy v konečnom dôsledku veľmi podstatných, bolo oveľa viac. Všetky výsledky nám však robia radosť a pripomínajú, že táto práca má zmysel, má smer, má budúcnosť… ” začala svoje hodnotenie uplynulej sezóny Alena Kováčová, prezidentka BAMP, ktorá je vo svojej funkcii prvý rok. Svoje úvodné myšlienky postupne rozmenila aj na drobné. “Tohtoročné umiestnenie družstva žien (6. miesto) je v porovnaní s predchádzajúcou sezónou výrazný posun vpred. Je to zlepšenie o tri miesta. Ak by sa nám v závere súťaže vyhli zranenia, bolo reálne zabojovať aj o prvú štvorku. To by však za podmienok v ktorých pracujeme bol malý zázrak. Porovnávať rozpočty družstiev v prvej trojke a náš, ani nemá zmysel. Napriek tomu, že väčšina dievčat sú študentky a vlastné odchovankyne, bojovali sme o 4. miesto a potrápili Šamorín 2:1 na zápasy. Podarilo sa nám to aj vďaka tomu, že pred touto sezónou sme sa hráčsky posilnili a získali nového, kvalitného trénera, ktorý výraznou mierou prispel k tomuto úspechu.”

Srdcovou záležitosťou Aleny Kováčovej sú však deti, práca s nimi. Už od vzniku BAMP bolo vybudovanie fungujúcej hracej pyramídy jednou z priorít jej činnosti. Je to pochopiteľné, veď budúcnosťou každého klubu sú mladé nádeje. Obzvlášť ma teší práca s mládežníckymi družstvami a ich úspechy. Je tam vidieť veľké nadšenie. Radosť v očiach detí, niekedy aj slzičky a smútok z prehry, ale i to patrí k športu. Veľký posun vpred sa podaril družstvu staršie mini žiačky, keď po minuloročnom bronze na MSR si vylepšili svoju bilanciu a v tomto roku získali striebro. Za sebou nechali nielen domáce Piešťanské Čajočky, ale aj nádeje z Young Angeles Košice. Dobré meno nám robili na svojich finálových turnajoch aj mladšie žiačky a juniorky. Chýbalo len máličko a aj tieto dievčatá si mohli domov doniesť medaile. Výbornú prácu s mládežou odzrkadľuje aj vyhodnotenie najúspešnejších dievčenských klubov SBA, kde sme sa umiestnili na krásnom 3. mieste v spoločností GOOD ANGELS Košice a BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Toto umiestnenie a v tejto spoločnosti pre nás predstavuje zadosťučinenie i istú formu poďakovania za našu prácu, ktorou sa snažíme prinášať dievčatám nielen basketbalový rast, ale aj detstvo plné športových zážitkov. No a samozrejme obrovskú dávku hrdosti ich rodičov na tribúnach. Už aj v mládežníckych kategóriách je nový trend merať si sily v rôznych európskych súťažiach, kde zbierajú mladé hráčky veľké skúsenosti, ktoré sa nedajú ničím nahradiť. Vzhľadom na fakt, že nám naše finančné možnosti zatiaľ neumožňujú do takejto súťaže prihlásiť ani jedno družstvo, snažíme sa im každý rok ponúknuť kvalitný zahraničný turnaj. V minulom roku boli štyri tímy v Srbsku, v tejto sezóne sme do Dánska vypravili tri. Dievčatá si okrem pohárov a medailí domov priviezli množstvo neopakovateľných zážitkov.”

 

A na záver všetkým našim hráčkam, trénerom ale i rodičom a verným fanúšikom prajem krásne slnečné leto, množstvo výletov a zážitkov, smiechu a dobrej nálady. Poriadne si oddýchnite, zrelaxujte sily…..a vidíme sa v auguste pri letnej kondičnej príprave. Už teraz sa na vás teším!

Komentáre