Prehra, ale s cenným výsledkom

Zdieľaj

“V utorok 17.11.2020 dohrávalo naše družstvo žien extraligový  zápas proti Košiciam.  Ďalší  zo zápasov proti  silnej  štvorke. Museli  sme sa  vysporiadať  s výškovou  prevahou  súpera,  kde  pod  košom  dominovala  momentálne najlepšia  podkošová reprezentantka Anka Jurčenková. Prvý polčas sme prehrali o 18 bodov a to hlavne pod oboma košmi. V druhej časti hry  sme zlepšili  obranu  pick and rollu a podarilo  sa nám zahrať  aj niekoľko rýchlych protiútokov s úspešným zakončením. Strelecky sa darilo hlavne našej kapitánke P. Sojákovej a na prekvapenie sme druhý polčas vyhrali o 4 body. Konečná prehra o 14 bodov je pre naše hráčky dobrý výsledok” stručne zhodnotil stretnutie tréner družstva Milan Veverka

Družstvo v sobotu  vycestuje na odvetné  stretnutie do Banskej Bystrice. V  domácom  súboji  nad  univerzitným tímom  síce zvíťazilo o 15 bodov (64:49), no odveta bude nesmierne náročná. Veríme, že dievčatám sa po šnúre troch zápasov za sedem dní podarí oddýchnuť a zregenerovať a aj na palubovke súpera zabojujú o plný počet bodov. Držíme palce!

BAM Poprad – YA Košice   50:64  (16:20, 6:20, 13:19, 15:5)

Body BAMP: Sojáková 21, Grígerová 10, Rodáková 6, Vyšňová 6, Tetemondová 4, Kmetoniová 3