Po bojovnom výkone tesná prehra na TYDAM-e

Zdieľaj

DSC_4330Prinášame vám výsledok nedeľnajšieho stretnutia I. ligy žien:

 

TYDAM UPJŠ Košice – BAM Poprad 60:57

 

Trénerka TYDAM-u Dominika Krivaneková: "Poprad hral úplne inú hru ako včera, pritlačil.

My sme šli do zápasu trochu uvoľnenejšie, čo sa nám vypomstilo, ale našťastie sme to dohrali do víťazného konca. Myslím si, že takéto zápasy v prvej lige prospievajú aj nám, aj Popradu. Bol to zápas aj veľmi bojovný, na druhej strane, to čo včera nepadlo Popradu, dnes padlo, nám zase to, čo dnes nepadlo, bolo až nepochopiteľné. No pokračujeme ďalej a aj takéto zápasy nám ukazujú, na čom všetkom je potrebné popracovať. Držím Popradu palce, nie len preto, aby sme sa stretli vo finále… Poprad má síce mladé družstvo, ktoré ale ak bude ďalej pokračovať v tejto práci, vzniká z neho ďalšie družstvo, ktoré nás môže ohroziť."

 

Hráčka TYDAM-u Jana Žingorová: "Bol to úplne odlišný zápas v porovnaní so sobotou. Začiatok bol rýchly a dynamický, súper mal kvalitnú obranu, cez ktorú sa nám ťažšie presadzovalo a tým ani bodový rozdiel nenarastal a ťahali sme sa o jeden-dva body. Po polčase sme si vstúpili do svedomia a chceli sme zápas dotiahnuť do víťazného konca. Aj keď bol napínavý do poslednej sekundy, šťastena sa nakoniec priklonila na našu stranu a, aj keď tesne, vyhrali sme."

 

Tréner našich dievčat Ján Hricko: "Dnes zápas obojstranne vysokej úrovne. Naše dievčatá hrali veľmi koncentrovane a sústredene, či už v útoku alebo obrane. Nasadenie bolo vidno od prvej sekundy, baby dodržiavali taktické pokyny, hlavne čo sa týka obrany a zdvojovania podkošových hráčok. Prechod do útoku bol pomerne rýchly a keď boli pozície, baby to využili a dali sme z toho hneď niekoľko košov. Som na dievčatá hrdý a aj po zápase som im povedal, že takto si to predstavujem, toto je nasadenie v zápase. Aj keď boli chyby, či už v obrane alebo v útoku, boli zapálené pre tú hru, stále sa snažili odčiniť predošlú chybu. Záver bol veľmi vypätý, 6 sekúnd do konca, o bod pre Košice, dopadlo to, ako to dopadlo. Pokračujeme ďalej, všetko je otvorené, ideme vyhrávať."

 

Hráčka Popradu Martina Schneiderová: "Včera a dnes sme odohrali diametrálne odlišné zápasy. Dnes sme zahrali dobrý zápas, viac sme bojovali, snažili sme sa napraviť nedostatky zo včerajška. Určtite sme zlepšili obranu vysokých hráčok, včera nám jedna z nich dala 27 bodov, dnes tento priestor nedostala. A hlavne tá bojovnosť. Myslím, že aj tréner je spokojný, že sme podali kolektívny výkon. Prehra mrzí a mrzela aj v po zápase v šatni, ale hlavy máme hore, ideme ďalej." 

Komentáre